PDA

View Full Version : سئوال و جوابهای کامپیوتری در این تاپیک

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7

OldModir3
چهارشنبه ۱۷ شهريور ۸۹, ۱۳:۲۴
با سلام وعرض تشکر . در یک جایی خواندم هکر ها میتونند به راحتی کامپیوتر های خاموش را هم روشن کنند و ان را هک کنند بهتر نیست برای جلوگیری از این گونه موارد اگر درزمانی که پای سیستم نیستیم مودم را هم خاموش کنیم ؟ ؟؟>:D<

سلام.

وقتی موارد امنیتی ([Only registered and activated users can see links]) را رعایت می کنید دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.

hamid87
جمعه ۱۹ شهريور ۸۹, ۱۲:۴۹
سلام

یک مشکلی برای وصل شدن به نت از طریق adslبه وجود آمده که نمیتونم کانکت شوم
دیروز رفتم تو قسمت" device manager"که یک گزینه ای هست که نشناخته که توی عکس گذاشتم وقتی سی دی راه انداز را گذاشتم و آپدیت شود یک سخت افزاری شناخت به نامnet work adaptersو بعد از آن دیگر نتونستم به نت وصل شوم و پیغام زیر ارسال میشود در حالی که هر نوع سی دس راه انداز هم گذاشتم حل نشد حتی دوباره ویندوز نصب کردم

OldModir3
جمعه ۱۹ شهريور ۸۹, ۱۷:۲۲
سلام

دیروز رفتم تو قسمت" device manager"که یک گزینه ای هست که نشناخته که توی عکس گذاشتم وقتی سی دی راه انداز را گذاشتم و آپدیت شود یک سخت افزاری شناخت به نامnet work adaptersو بعد از آن دیگر نتونستم به نت وصل شوم و پیغام زیر ارسال میشود در حالی که هر نوع سی دس راه انداز هم گذاشتم حل نشد حتی دوباره ویندوز نصب کردم

سلام.

باید از کاتالوگ مودم ببینید که آی پیه مودم ADSL چی هست. اکثر مودمها آی پیه 192.168.1.1 را دارند.

از منوی Start/Run را اجرا کنید. دستور زیر را تایپ کرده و OK کنید:

ping 192.168.1.1 -tاگر پینگ داشتید ارتباط سیستم با مودم از طریق کابل LAN برقرار است در غیر اینصورت ارتباط برقرار نیست و باید مشکل را پیدا کنید.

به بخش کانکشن در کنترل پنل بروید و مشکل بررسی کنید.

alisoli
جمعه ۱۹ شهريور ۸۹, ۲۰:۳۷
سلام

سلام.
شما احتمالا با كابل usb از مودم استفاده ميكنيد.

بعد از نصب ويندوز اگر با كابل lan از مودم استفاده كنيد ديگه نيازي به نصب اون درايور براي راه اندازي مودم از طريق usb نيست.

اگر از كابل usb استفاده ميكنيد ابتدا درايور مودم رو نصب كنيد و بعد از restart كردن سيستم به قسمت نتورك برويد و در قسمت نتورك كانكشن بايد دو تا lan داشته باشيد كه يكي براي lan سيستم و يكي هم usb lan .
نوبت به ست كردن مودم ميرسه كه دو حالت داره يا مودم رو بايد بحالت بريج استفاده كني و يك كانكشن pppoe ايجاد كني .
و يا از مودم به حالت auto connect استفاده كني .
در اين حالت رنج اي پي شما بايد در محدوده رنج مودمتون باشه 192.168.1.2 تا 192.168.1.255 باشه و براي ست كردن مودم هم بايد با اينترنت اكسپلو رر يا اپرا يا موزيلا بريد به ادرس 192.168.1.1 و از اونجا ستينگ مودم رو انجام بديد.

اين كار رو انجام بدين باز هم اگر كانكت نشديد مشخصات مودم رو بگيد من تو ضيحات بيشتري بدم.

موفق باشيد

hamid87
جمعه ۱۹ شهريور ۸۹, ۲۱:۱۴
با سلا و ممنون از توجه شما

مدل مودم من billion 5210sهست که با آدرس 192.168.1.254وارد کنسول مودم میشود لطفا میشود توضیحات بیشتری بدهید چون تازه کارم

ممنون

rooh
شنبه ۲۰ شهريور ۸۹, ۲۳:۱۳
سلام

می خواستم بدونم آیا امکان تغییر رنگ پس زمینه درایو ها از سفید به رنگ دیگه ای وجود داره ؟

همین طور پس زمینه فولدرها ( فولدر هایی که خودمون می سازیم )

اگه داره چه طوری ؟

win : xp

OldModir3
يکشنبه ۲۱ شهريور ۸۹, ۰۰:۰۳
سلام

می خواستم بدونم آیا امکان تغییر رنگ پس زمینه درایو ها از سفید به رنگ دیگه ای وجود داره ؟

همین طور پس زمینه فولدرها ( فولدر هایی که خودمون می سازیم )

اگه داره چه طوری ؟

win : xp
سلام.

روش معرفی شده در سایت زیر تست شد:
[Only registered and activated users can see links]

میتونید به جای عکس، فقط رنگ بک گروند را عوض کنید.

نمونه:
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

فایل IESHWIZ توسط 40 آنتی ویروس تست شد و مشکلی ندارد.

parvan
يکشنبه ۲۱ شهريور ۸۹, ۱۳:۰۳
سلام
من مدتی هست که کارت صدای کامپیوترم از کار افتاده:(

کارت صدا آن بورد هست و من متاسفانه دیسکت مادر بورد را هم ندارم :(:(

چه جوری میشه فهمید که مدل کارت صدای کامپیوتر چی هست تا شاید بتونم درایورش رو از اینترنت دانلود کنم و اگه کلا سوخته بود آیا باید یک کارت صدای جداگانه نصب کنم ؟:)

ممنون ازراهنمائی دوستان :)

OldModir3
يکشنبه ۲۱ شهريور ۸۹, ۱۳:۲۸
سلام
من مدتی هست که کارت صدای کامپیوترم از کار افتاده:(

کارت صدا آن بورد هست و من متاسفانه دیسکت مادر بورد را هم ندارم :(:(

چه جوری میشه فهمید که مدل کارت صدای کامپیوتر چی هست تا شاید بتونم درایورش رو از اینترنت دانلود کنم و اگه کلا سوخته بود آیا باید یک کارت صدای جداگانه نصب کنم ؟:)

ممنون ازراهنمائی دوستان :)
سلام.

بعید میدونم سوخته باشه.

درب کیس را باز کنید. مدل مادر برد را ببینید و اینجا مدل را بنویسید.

برای حل مشکل بهDevice Manager و سپس System بروید. ببینید کارت صدا بدون مشکل فعال است؟

parvan
يکشنبه ۲۱ شهريور ۸۹, ۱۵:۱۵
سلام.

بعید میدونم سوخته باشه.

درب کیس را باز کنید. مدل مادر برد را ببینید و اینجا مدل را بنویسید.

برای حل مشکل بهDevice Manager و سپس System بروید. ببینید کارت صدا بدون مشکل فعال است؟

سلام جناب غفاری

ممنون ازراهنمائیتان . خوشبختانه یک عدد کارت صدا به جا مونده از دوران جنگ سرد (5 سال پیش) توی وسایل اسقاطی پیدا کردم و نصب کردم . مشکل برطرف شد و صدای کامپیوتر در اومد :)

فکر میکنم کارت خود مادر برد اشکال داشت . مدل realtek بود و وقتی میخواست درایور رو نصب کنه کامپیوتر ریبوت میشد :(

:-??:-??

به هر حال ممنون از لطفتون . موفق باشید :)

gerami
چهارشنبه ۲۴ شهريور ۸۹, ۱۴:۳۰
جناب اقای غفاری عزیز با سلام وعرض تشکر .
بعد از نصب ویندوز برخی از فایل های ویدیویی با هیچ مدیایی باز نمیشه مثل کام پلیر -کلاسیک و مدیاپلیر ویندوز که پس از اجرا پیام زیر میاید .بعد حتی ان فایل را هم روی دسکتاپ میاورم اما هیچ فرقی نمیکنه .ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید . با تشکر

Anius
شنبه ۲۷ شهريور ۸۹, ۱۲:۰۷
سلام
من تو مرورگر Firefox نمیتونم سایت 4shared رو باز کنم و صفحه Done میده ولی تو مرورگرای دیگه مثل Internet Explorer واسم باز میشه این مشکل از کجا میتونه باشه؟

OldModir3
شنبه ۲۷ شهريور ۸۹, ۱۳:۲۶
جناب اقای غفاری عزیز با سلام وعرض تشکر .
بعد از نصب ویندوز برخی از فایل های ویدیویی با هیچ مدیایی باز نمیشه مثل کام پلیر -کلاسیک و مدیاپلیر ویندوز که پس از اجرا پیام زیر میاید .بعد حتی ان فایل را هم روی دسکتاپ میاورم اما هیچ فرقی نمیکنه .ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید . با تشکر

سلام.

جدیدترین نگارش K-Lite ([Only registered and activated users can see links]) را نصب کنید و با Media Player Classic فایل را تست کنید. اگر باز نشد احتمالاً فایل ویدئویی مشکل دارد.

فرمت فایل چی هست؟

gerami
شنبه ۲۷ شهريور ۸۹, ۱۷:۲۰
سلام.

جدیدترین نگارش K-Lite ([Only registered and activated users can see links]) را نصب کنید و با Media Player Classic فایل را تست کنید. اگر باز نشد احتمالاً فایل ویدئویی مشکل دارد.

فرمت فایل چی هست؟
با سلام وعرض تشکر واحترام
جناب اقای قفاری عزیز برنامه را نصب کردم ولی باز با Media Player Classic باز نشد بنابراین با یک کنورت فرمت را که قبلا MPG File بوده دوباره به MPG تغییر دادم درست شد مشکل این است که گاهی این مسیله اتفاق میافته وقبلا با باز کردن Media Player Classic تمام فایلها باز میشد .اما الان باید تمام فایلها را تک تک تغییر فرمت داد .به نظر شما چرا بعد از نصب ویندوز این اتفاق میافته ؟ ممکنه برخی انتی ویروس ها برای این گونه فایلها پس از ویروس یابی مشکل ایجاد میکنند؟ با تشکر

در ضمن فایل اپدیت افلاین مکافی هنوز هم قابل استفاده است تا ان را دنلود واستفاده کنیم ؟؟با تشکر .
در این لینک [Only registered and activated users can see links]-493

OldModir3
شنبه ۲۷ شهريور ۸۹, ۱۷:۲۴
سلام
من تو مرورگر Firefox نمیتونم سایت 4shared رو باز کنم و صفحه Done میده ولی تو مرورگرای دیگه مثل Internet Explorer واسم باز میشه این مشکل از کجا میتونه باشه؟

سلام.

فایرفاکس را ببندید. در منوی Start/Run ، عبارت %appdata% را تایپ کرده و اینتر کنید. وارد فولدر Mozilla\Firefox بشید و پروفایل موجود را حذف کنید. با حذف پروفایل کلیه ی تنظیمات ، کشها ، Bookmark و ... ریست میشه.فایرفاکس را اجرا کنید تا پروفایل جدید ایجاد شود.

اگر مشکلتون در پروفایل جدید حل شد ، مشکل از پروفایل قبلی بوده.

تهیۀ پشتیبان از Bookmarkها:
از منوی Bookmarks برروی organize Bookmarks کلیک کنید. در پنجره باز شده برروی Import and Backup کلیک کرده و برای تهیه ی فایل پشتیبان یا بازگرداندن فایل پشتیبان استفاده کنید.

abbas67set
دوشنبه ۲۹ شهريور ۸۹, ۱۶:۴۰
salam
bebakhshid farsi type nakatdam moshkel az keyborde ke bazi az horof ro nadare.
keybordam kar nakard alan dorost shode horof jabeja shodan
kolan az diroz ro asabam dare rah mire
bazam mazarat

OldModir3
دوشنبه ۲۹ شهريور ۸۹, ۱۷:۱۹
salam
bebakhshid farsi type nakatdam moshkel az keyborde ke bazi az horof ro nadare.
keybordam kar nakard alan dorost shode horof jabeja shodan
kolan az diroz ro asabam dare rah mire
bazam mazarat
سلام.

کیبوردتون را روی سیستم دیگری تست کنید و یا کیبورد دیگری به سیستم متصل کرده و سیستم را تست کنید.

abbas67set
چهارشنبه ۳۱ شهريور ۸۹, ۱۶:۲۲
سلام.

کیبوردتون را روی سیستم دیگری تست کنید و یا کیبورد دیگری به سیستم متصل کرده و سیستم را تست کنید.

سلام
درست نشد:(
كـــــــــــــــــــــــمـــــ ــــــــــــــــــــك

OldModir3
چهارشنبه ۳۱ شهريور ۸۹, ۱۶:۵۹
سلام
درست نشد:(
كـــــــــــــــــــــــمـــــ ــــــــــــــــــــك
سلام.

روشهای گفته شده را تست کردید؟ نتیجه چی بود؟

abbas67set
چهارشنبه ۳۱ شهريور ۸۹, ۱۷:۱۷
سلام.

روشهای گفته شده را تست کردید؟ نتیجه چی بود؟

كيبورد مشكلي نداره روي سيستمهاي ديكه تست كردم به خوبي كار كرد ولي كيبورد ديكه اي روي سيستم جك نكردم
احتمال ميدم مشكل تاريخ ويندوز باشه كه اكه ىستكاري كنم برنامه ها hazf ميشن
:(

OldModir3
چهارشنبه ۳۱ شهريور ۸۹, ۱۸:۵۶
کیبورد دیگری روی سیستم خودتون چک کنید. روشی را هم که گفتم (چک کردن کیبورد در محیط تنظیمات بایوس) انجام بدید.

اگر سی دیهای بوت دارید (مثل Hiren) در محیط بوت هم میتونید کیبورد را تست کنید و ببینید مشکل از ویندوز هست یا نه

gerami
پنجشنبه ۱ مهر ۸۹, ۱۲:۰۸
با عرض سلام خدمت اقای قفاری عزیز .
ایا برنامه هایی که در تصویر زیر است در حال حاضر سی پیو کامپیوتر را به خود مشغول کرده ؟اگر جواب مثبت است اگر غیر از برنامه ای که لازم داریم بقیه را غیر فعال کنیم اشکالی نداره؟
واگر خیر چگونه واز کجا تمام برنامه هایی که به نحوی سی پی یو کامپیوتر را به خود مشغول میکنه را غیر فعال کنیم تا در هر زمان فقط یک برنامه در حال اجرا داشته باشیم؟
واگر برنامه ای را غیر فعال کردیم مراحل فعال نمودن ان را نیز توضیح بفرمایید .قبلا از همکاری شما کمال تشکر رادارم .ان شاالله بتونیم جبران کنیم. باتشکر

OldModir3
پنجشنبه ۱ مهر ۸۹, ۱۵:۴۳
با عرض سلام خدمت اقای قفاری عزیز .
ایا برنامه هایی که در تصویر زیر است در حال حاضر سی پیو کامپیوتر را به خود مشغول کرده ؟اگر جواب مثبت است اگر غیر از برنامه ای که لازم داریم بقیه را غیر فعال کنیم اشکالی نداره؟
واگر خیر چگونه واز کجا تمام برنامه هایی که به نحوی سی پی یو کامپیوتر را به خود مشغول میکنه را غیر فعال کنیم تا در هر زمان فقط یک برنامه در حال اجرا داشته باشیم؟
واگر برنامه ای را غیر فعال کردیم مراحل فعال نمودن ان را نیز توضیح بفرمایید .قبلا از همکاری شما کمال تشکر رادارم .ان شاالله بتونیم جبران کنیم. باتشکر
سلام.

برای دیدن مقدار CPU به بخش Performance بروید و CPU Usage را ببینید.

برنامه های در حال اجرا که استفاده نمی کنید معمولاً CPU را مشغول نمی کنند (RAM را اشغال می کنند) و نیازی به غیرفعال کردن آنها نیست.

amir-gh
پنجشنبه ۱ مهر ۸۹, ۲۳:۴۲
باسلام
یک مشکلی پس از نصب مایکروسافت افیس 2010برام پیدا شده ،در اکسل اعدادی که در سلولهامینویسم دیده نمیشه تاوقتی که از ان سلول خارج میشم و در ورد هم این پیغام رو میده
البته قبل ان افیس 2003 نصب بود و2010 رو از انجمن نصب کردم این هم روی لب تاپ پیش امده نه روی p.c خانگی.
باتشکر

OldModir3
جمعه ۲ مهر ۸۹, ۱۱:۳۸
باسلام
یک مشکلی پس از نصب مایکروسافت افیس 2010برام پیدا شده ،در اکسل اعدادی که در سلولهامینویسم دیده نمیشه تاوقتی که از ان سلول خارج میشم و در ورد هم این پیغام رو میده
البته قبل ان افیس 2003 نصب بود و2010 رو از انجمن نصب کردم این هم روی لب تاپ پیش امده نه روی p.c خانگی.
باتشکر
سلام.

برای حل مشکل اخطار:

- نرم افزارهای آفیس را اگر در حال اجرا هستند، ببندید.

- به Control panel و سپس Add/Remove Program بروید. آفیس 2010 را انتخاب کرده و برروی Change کلیک کنید. در ادامه Add or Remove Features را انتخاب کرده و برروی Continue کلیک کنید.

برروی Office Shared Features کلیک کرده و سپس Run all from My Computer را انتخاب کرده و برروی Next کلیک کنید تا Visual Basic for Applications نصب شود.

amir-gh
جمعه ۲ مهر ۸۹, ۱۳:۰۶
سلام.

برای حل مشکل اخطار:

- نرم افزارهای آفیس را اگر در حال اجرا هستند، ببندید.

- به Control panel و سپس Add/Remove Program بروید. آفیس 2010 را انتخاب کرده و برروی Change کلیک کنید. در ادامه Add or Remove Features را انتخاب کرده و برروی Continue کلیک کنید.

برروی Office Shared Features کلیک کرده و سپس Run all from My Computer را انتخاب کرده و برروی Next کلیک کنید تا Visual Basic for Applications نصب شود.
باسلام
وتشکر از شما
اما باز این اخطار میاید

OldModir3
جمعه ۲ مهر ۸۹, ۱۶:۱۰
باسلام
وتشکر از شما
اما باز این اخطار میاید
یکبار آفیس را با برنامۀ Your Uninstaller ([Only registered and activated users can see links]) در حالت Super Mode حذف کنید. سیستم را ریست کرده و مجدداً آفیس نصب کنید.

چک کنید که یونیکد ویندوز روی زبان فارسی تنظیم شده باشد.

amir-gh
جمعه ۲ مهر ۸۹, ۲۱:۰۴
یکبار آفیس را با برنامۀ Your Uninstaller ([Only registered and activated users can see links]) در حالت Super Mode حذف کنید. سیستم را ریست کرده و مجدداً آفیس نصب کنید.

چک کنید که یونیکد ویندوز روی زبان فارسی تنظیم شده باشد.
متاسفانه باز این مشکل حل نشد

OldModir3
جمعه ۲ مهر ۸۹, ۲۳:۵۲
متاسفانه باز این مشکل حل نشد
اگر مشکل حل نمیشه آفیس 2007 نصب کنید.

khnow_khnow
شنبه ۳ مهر ۸۹, ۱۲:۲۴
با سلام چه سایتی امار بازدید کننده از یک سایت را نشان می دهد؟

OldModir3
شنبه ۳ مهر ۸۹, ۱۲:۳۴
با سلام چه سایتی امار بازدید کننده از یک سایت را نشان می دهد؟

سلام.

از Alexa ([Only registered and activated users can see links])استفاده کنید.

sina.rooshan
شنبه ۳ مهر ۸۹, ۱۴:۴۲
جناب غفاری
ویندوز 7 ی که در سایتتون گذاشتین product key چی هست؟ منظورم همون سریال نامبره که وقتی ویندوز اینستال شد می پرسه من اون x86 رو دانلود کردم ولی هنوز نصب نکردم.
ممنون

OldModir3
شنبه ۳ مهر ۸۹, ۱۴:۵۰
جناب غفاری
ویندوز 7 ی که در سایتتون گذاشتین product key چی هست؟ منظورم همون سریال نامبره که وقتی ویندوز اینستال شد می پرسه من اون x86 رو دانلود کردم ولی هنوز نصب نکردم.
ممنون
سلام.

نیازی به وارد کردن سریال در هنگام نصب ویندوز نیست. بدون وارد کردن سریال ویندوز را نصب کنید و پس از نصب ویندوز فایل ک-ر-ک را اجرا کنید.

اگر ک-ر-ک موجود در DVD درست عمل نکرد از لینک زیر جدیدترین ک-ر-ک تست شدۀ ویندوز 7 را دانلود کنید:

جدیدترین ک-رک ویندوز ویستا، ویندوز ۷ و ویندوز سرور ۲۰۰۸ ([Only registered and activated users can see links])

khnow_khnow
شنبه ۳ مهر ۸۹, ۱۶:۰۸
معنی وازه های

[Only registered and activated users can see links] و
[Only registered and activated users can see links] Alexa Traffic Rank: 60,374 ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] Traffic Rank in IR ([Only registered and activated users can see links]): 1,174
Sites Linking In: 17 ([Only registered and activated users can see links])

Alexa Traffic Rank: 60,374 ([Only registered and activated users can see links])
در سایت زیر چیست

topdeals
شنبه ۳ مهر ۸۹, ۱۶:۵۹
معنی وازه های

[Only registered and activated users can see links] و
[Only registered and activated users can see links] Alexa Traffic Rank: 60,374 ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] Traffic Rank in IR ([Only registered and activated users can see links]): 1,174
Sites Linking In: 17 ([Only registered and activated users can see links])

Alexa Traffic Rank: 60,374 ([Only registered and activated users can see links])
در سایت زیر چیست

-رتبه ترافیک الکسا
-رتبه ترافیک الکسای ان سایت در ایران
-سایتهایی که به ان سایت مورد نظر شما لینک داده اند.
-اینم که همون اولیه.

khnow_khnow
شنبه ۳ مهر ۸۹, ۱۷:۰۷
-رتبه ترافیک الکسا
-رتبه ترافیک الکسای ان سایت در ایران
-سایتهایی که به ان سایت مورد نظر شما لینک داده اند.
-اینم که همون اولیه.
اگر بخواهیم از این سایت بدانیم چند بازدید کننده در روز دارد چکار کنیم

khnow_khnow
شنبه ۳ مهر ۸۹, ۱۷:۴۱
سلام.

از Alexa ([Only registered and activated users can see links])استفاده کنید.
برای بدست اوردن تعداد مراجعه کننده عدد فوق اذکر را ضربدر ده میلیون کنیم برای مثال
یعنی سایت forum.iran-egold.com
1400 بازدید کننده در روز دارد

OldModir3
شنبه ۳ مهر ۸۹, ۱۸:۰۶
برای بدست اوردن تعداد مراجعه کننده عدد فوق اذکر را ضربدر ده میلیون کنیم برای مثال
یعنی سایت forum.iran-egold.com
1400 بازدید کننده در روز دارد
انجمن کانتر جداگانه دارد:

بازدید روزانه بالاتر از 5هزار می باشد.

gerami
يکشنبه ۴ مهر ۸۹, ۰۰:۱۵
با سلام ..........

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

OldModir3
يکشنبه ۴ مهر ۸۹, ۱۱:۱۹
با سلام ..........

در حال حاضر این آنتی ویروس را روی سیستم نصب شده ندارم ولی تا جایی که یادم هست وقتی این آنتی ویروس فایل هایی که در حال اجرا را بصورت Real Time بررسی میکنه این شکلی میشه

amir-gh
يکشنبه ۴ مهر ۸۹, ۱۹:۱۱
اگر مشکل حل نمیشه آفیس 2007 نصب کنید.
باسلام
جناب غفاری
با دانلود 2007 از سایت شما و نصب ان روی دستگاه متاسفانه هیچ یک از گزینهای ان باز نمیشه
روی دستگاه ESET هم هست و دستگاه ویروسی هم نداره دلیل چی میتونه باشه ومشکل چطور حل میشه؟
باتشکر

OldModir3
يکشنبه ۴ مهر ۸۹, ۲۱:۴۱
باسلام
جناب غفاری
با دانلود 2007 از سایت شما و نصب ان روی دستگاه متاسفانه هیچ یک از گزینهای ان باز نمیشه
روی دستگاه ESET هم هست و دستگاه ویروسی هم نداره دلیل چی میتونه باشه ومشکل چطور حل میشه؟
باتشکر
جالبه. هیچ کدوم از نگارشهای آفیس روی سیستم شما جواب نمیده :-?

ویندوزتون چیه؟

amir-gh
يکشنبه ۴ مهر ۸۹, ۲۳:۰۳
جالبه. هیچ کدوم از نگارشهای آفیس روی سیستم شما جواب نمیده :-?

ویندوزتون چیه؟
ایکس پی
جالبه که روی کامپیوتر منزل هم همونو دارم و بوسیله نرم افزاری که در انجمن گذاشتیدهردورا اورجینال کردم اما روی کامپیوتر منزل افیس 2010 بدون مشکل کار میکنه

OldModir3
دوشنبه ۵ مهر ۸۹, ۰۰:۳۰
ایکس پی
جالبه که روی کامپیوتر منزل هم همونو دارم و بوسیله نرم افزاری که در انجمن گذاشتیدهردورا اورجینال کردم اما روی کامپیوتر منزل افیس 2010 بدون مشکل کار میکنه
XP SP3 هست؟

amir-gh
دوشنبه ۵ مهر ۸۹, ۰۰:۳۴
XP SP3 هست؟
بله

rostamim
سه شنبه ۶ مهر ۸۹, ۲۱:۲۱
سلام
لطفا " یک مرورگرخوب که فشار کمتری به کامپیوتر می آورد را معرفی کنید.
بعضی وقتها کامپیوترم کم می آورد و ومجبور میشوم رستارت کنم
مرسی

OldModir3
سه شنبه ۶ مهر ۸۹, ۲۲:۲۳
بله
متاسفانه راه حلی به ذهنم نمیرسه :(

سلام
لطفا " یک مرورگرخوب که فشار کمتری به کامپیوتر می آورد را معرفی کنید.
بعضی وقتها کامپیوترم کم می آورد و ومجبور میشوم رستارت کنم
مرسی

سلام.

فایرفاکس ([Only registered and activated users can see links]) را تست کنید اگر راضی نبودید، Opera ([Only registered and activated users can see links]) را نصب نمایید.

bsh
سه شنبه ۶ مهر ۸۹, ۲۲:۵۳
سلام آقای غفاری
آقا من یه win 7 خریدم روشم نوشته بدون ک ر ک و محدودیت زمانی حدود یه هفته استفاده کردم مشکلی نداشت
ولی امروز پیغام داد که ویندوز شما genuine نیست و باید اکتیوش کنین من خودم ک ر ک شا دانلود کردم ولی آنتی ویروس کاسپر ایراد گرفت به فایل می خواستم از شما خواهش کنم که بنده را راهنمایی کنید؟
در ضمن آیا واقعا win 7 بدون ک ر ک میشه تهیه کرد که بدون مشکل آپدیت کنه؟
با تشکر
(ببخشید سوالا تکرار کردم احساس کردم در تاپیک قبلی جای مناسبی نبود)

nader1
پنجشنبه ۸ مهر ۸۹, ۱۳:۵۹
سلام
خسته نباشید
من طبق گفته استادخامسی ویندوز2000نصب کردم وایکس پی را کنار گذاشتم
ولی نتوانستم وارد اینترنت شوم انگلسیی ام ضعیف است وکانکشن سازی آن با ایکس پی فرق میکند

...
اگر به صورت تصویری و مورد به مورد بگویید که چگونه میشود یوزر و پسوورد ای دی اس ال
را بگذارم تا وارد اینترنت شوم و همچنین اینکه ویندوز2000مودم من را نمیشناسد چگونه مییتوانم نصبش کنم؟
مودم من TP-LINK TD-8811 است و از ای دی اس ال مخابرات تهران استفاده میکنم.

ضمنا"ویندوز 2000فایل پی دی اف و... برای نصب را نمیشناسد .چه مشکلی وجود دارد؟

ببخشید طولانی شد
مرسی
:x

OldModir3
پنجشنبه ۸ مهر ۸۹, ۱۵:۲۸
سلام
خسته نباشید
ولی نتوانستم وارد اینترنت شوم انگلسیی ام ضعیف است وکانکشن سازی آن با ایکس پی فرق میکند

...
اگر به صورت تصویری و مورد به مورد بگویید که چگونه میشود یوزر و پسوورد ای دی اس ال
را بگذارم تا وارد اینترنت شوم و همچنین اینکه ویندوز2000مودم من را نمیشناسد چگونه مییتوانم نصبش کنم؟

ببخشید طولانی شد
مرسی

سلام.

برای مشاهده ی فایل های PDF برنامه ی زیر را دانلود و نصب کنید:
Adobe Acrobat Reader 9.3.4 ([Only registered and activated users can see links])

برای ساخت کانکشن دایل آپ در ویندوز 2000 لینک زیر را ببینید:

nader1
پنجشنبه ۸ مهر ۸۹, ۱۶:۱۹
سلام.

برای مشاهده ی فایل های PDF برنامه ی زیر را دانلود و نصب کنید:
Adobe Acrobat Reader 9.3.4 ([Only registered and activated users can see links])

برای ساخت کانکشن دایل آپ در ویندوز 2000 لینک زیر را ببینید:
===========================================
مرسی خدا خیرتون بده
1-آیا با توجه به عکسهای زیر کلمات و حروف را باید تایپ کنم؟؟

2-مودم من مشکلی با ویندوز 2000 ندارد و میشناسدش؟؟یا کاری باید انجام بدهم؟

3-من میخواهم کانکشن adslبسازم با توجه به اینکه گفتید کانکشن دایل آپ ///آیا مشکلی وجود ندارد؟یعنی با این شیوه کانکشنadslساخته میشود؟؟؟

مرسی از صبر و حوصله اتان

OldModir3
پنجشنبه ۸ مهر ۸۹, ۱۶:۴۵
===========================================
مرسی خدا خیرتون بده
1-آیا با توجه به عکسهای زیر کلمات و حروف را باید تایپ کنم؟؟

2-مودم من مشکلی با ویندوز 2000 ندارد و میشناسدش؟؟یا کاری باید انجام بدهم؟

3-من میخواهم کانکشن adslبسازم با توجه به اینکه گفتید کانکشن دایل آپ ///آیا مشکلی وجود ندارد؟یعنی با این شیوه کانکشنadslساخته میشود؟؟؟

مرسی از صبر و حوصله اتان

1- خیر

2- باید از Control panel/System/Device manager ببینید.

3- باید کانکشن PPPOE بسازید.

nader1
پنجشنبه ۸ مهر ۸۹, ۱۷:۱۸
1- خیر

2- باید از Control panel/System/Device manager ببینید.

3- باید کانکشن PPPOE بسازید.
================================
ببخشید که زیاد سوال میکنم.کمی بیشتر توضیح دهید ممنون میشوم

1-در آن دو عکس چه چیزی باید بنویسم؟

2-اینکار را کردم . مودم را زرد رنگ نشان میدهد.؟؟؟

3-ممنون میشوم نحوه ساختن کانکشنPPPOEرا توضیح دهید؟؟؟

:)مرسی

mmajidi
پنجشنبه ۸ مهر ۸۹, ۱۸:۱۱
سلام؛ روی لپ تاپ من ویندوز 7 نصب شده هر موقع می خوام بعضی فایلها را نصب یا حذف کنم ازم ادمین میخواد دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه؟

marjane
پنجشنبه ۸ مهر ۸۹, ۱۹:۳۰
================================
ببخشید که زیاد سوال میکنم.کمی بیشتر توضیح دهید ممنون میشوم

1-در آن دو عکس چه چیزی باید بنویسم؟

2-اینکار را کردم . مودم را زرد رنگ نشان میدهد.؟؟؟

3-ممنون میشوم نحوه ساختن کانکشنPPPOEرا توضیح دهید؟؟؟

:)مرسی

سلام آقاي nader1

با كسب اجازه از جناب آقاي غفاري
سه راه براي اتصال مودم ADSL‌ به ويندوز 2000 وجود دارد

1- در صورتيكه مودم ADSL شما خروجي USB داشته باشد مي توانيد با اتصال كابل مربوطه به مودم و از سوي ديگر به پورت USB كامپيوتر و نصب درايور مربوطه توسط cd مودم كه معمولا autorun مي باشد درايور مربوطه را نصب نماييد ,‌ پس از نصب بطور اتوماتيك Connection ايجاد شده و شما مي بايست مشخصات مربوطه را با رايت كليك برروي كانكشن ايجاد شده و وارد شدن به Properties تنظيمات مربوطه مانند موارد زير وارد نماييد
ip address
sub netmask
default gatway
DNS Server's

2- در صورتيكه مودم شما خروجي شبكه يعني RG45 دارد مي توانيد با نصب يك كارت شبكه ارزان قيمت برروي كامپيوتر خودتان و اتصال پورت شبكه به پورت RG45 خودتان به كمك كابل مربوطه و انجام تنظيمات فوق به راحتي به مودم و در نهايت به اينترنت وصل شويد
البته همانطور كه مي دانيد برخي از مادربردها داراي كارت شبكه onboard مي باشند و نيازي به نصب كارت شبكه جدا نيست

3- در صورتيكه مودم ADSL شما داراي قابليت wifi مي باشد مي توانيد با نصب كارت شبكه از نوع وايرلس با مودم خودتان ارتباط برقرار نماييد كه تصور مي كنم بر اساس توضيحاتي كه داديد مودم شما از نوع وايرلس نيست
:)

OldModir3
پنجشنبه ۸ مهر ۸۹, ۲۰:۱۳
با تشکر از استاد عزیز برای پاسخگویی به سئوالات

سلام؛ روی لپ تاپ من ویندوز 7 نصب شده هر موقع می خوام بعضی فایلها را نصب یا حذف کنم ازم ادمین میخواد دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه؟

User Account Control - UAC را غیرفعال کنید:

البته وجود UAC باعث افزایش امنیت سیستم میشه ولی گاهی اوقات دردسر ساز میشه که اگر براتون مشکل ایجاد کرده میتونید غیرفعالش کنید.

nader1
پنجشنبه ۸ مهر ۸۹, ۲۰:۳۶
default gatway

DNS Server's

خانم مرجانه
مرسی از پاسختان

من متوجه 2مورد بالا نشدم

آیا منظورتانDHCPSERVER و
USERNAME/PASSWORD USEDTO LOG INTO THE WEB CONFIGURATION PAGE هستش.
/:)

marjane
پنجشنبه ۸ مهر ۸۹, ۲۱:۰۹
default gatway

DNS Server's

خانم مرجانه
مرسی از پاسختان

من متوجه 2مورد بالا نشدم

آیا منظورتانDHCPSERVER و
USERNAME/PASSWORD USEDTO LOG INTO THE WEB CONFIGURATION PAGE هستش.
/:)

سلام

خواهش مي كنم
خير به عكسهاي زير توجه كنيد فكر مي كنم كه مراحل پيشروي مطابق عكسها گوياتر باشد

nader1
پنجشنبه ۸ مهر ۸۹, ۲۳:۰۴
سلام آقاي nader1

با كسب اجازه از جناب آقاي غفاري
سه راه براي اتصال مودم ADSL‌ به ويندوز 2000 وجود دارد

1- در صورتيكه مودم ADSL شما خروجي USB داشته باشد مي توانيد با اتصال كابل مربوطه به مودم و از سوي ديگر به پورت USB كامپيوتر و نصب درايور مربوطه توسط cd مودم كه معمولا autorun مي باشد درايور مربوطه را نصب نماييد ,‌ پس از نصب بطور اتوماتيك Connection ايجاد شده و شما مي بايست مشخصات مربوطه را با رايت كليك برروي كانكشن ايجاد شده و وارد شدن به Properties تنظيمات مربوطه مانند موارد زير وارد نماييد
ip address
sub netmask
default gatway
DNS Server's

2- در صورتيكه مودم شما خروجي شبكه يعني RG45 دارد مي توانيد با نصب يك كارت شبكه ارزان قيمت برروي كامپيوتر خودتان و اتصال پورت شبكه به پورت RG45 خودتان به كمك كابل مربوطه و انجام تنظيمات فوق به راحتي به مودم و در نهايت به اينترنت وصل شويد
البته همانطور كه مي دانيد برخي از مادربردها داراي كارت شبكه onboard مي باشند و نيازي به نصب كارت شبكه جدا نيست

3- در صورتيكه مودم ADSL شما داراي قابليت wifi مي باشد مي توانيد با نصب كارت شبكه از نوع وايرلس با مودم خودتان ارتباط برقرار نماييد كه تصور مي كنم بر اساس توضيحاتي كه داديد مودم شما از نوع وايرلس نيست

=====================
امیدوارم این سوال آخر باشد.مربوط به کلمات مشخص شده بالا.
روی کانکشن ایحاد شده راست کلیک میکنیم سپس به قسمتPropertiesوارد میشویم .کدام تنظیمات را باید در این قسمتی که هستیم وارد کنیم؟منظورم اینه که آن تنظیمات را از کجا باید بدست آوریم؟
یا اگر برعکس فهمیدم اینجوری میشه که در قسمت Propertiesتنظیمات نوشته شده این تنظیمات را کجا بایدوارد کرد؟

مرسی:)

marjane
پنجشنبه ۸ مهر ۸۹, ۲۳:۳۲
=====================
امیدوارم این سوال آخر باشد.مربوط به کلمات مشخص شده بالا.
روی کانکشن ایحاد شده راست کلیک میکنیم سپس به قسمتPropertiesوارد میشویم .کدام تنظیمات را باید در این قسمتی که هستیم وارد کنیم؟منظورم اینه که آن تنظیمات را از کجا باید بدست آوریم؟
یا اگر برعکس فهمیدم اینجوری میشه که در قسمت Propertiesتنظیمات نوشته شده این تنظیمات را کجا بایدوارد کرد؟

سلام
خواهش مي كنم

جهت تنظيمات ابتدا در داخل ميز كار برروي my network places رايت كليك كنيد و از آنجا وارد properties شويد كه منوي زير ظاهر مي گردد

در اين منو آيكوني كه با فلش مشخص شده آيكون كارت شبكه مي باشد
با رايت كليك برروي آن وارد properties مي شود و در ادامه همانطور كه در پست قبلي توضيح داده شده وارد بخش تنظيمات مي گرديد

اما تنظيماتي كه بايد وارد نماييد همان تنظيمات IPAddress ‌و غيره است كه در بالا بصورت تصويري نمايش داده شده

اينها اطلاعاتي هستند كه معمولا ISP بايد در اختيار شما خواهد گذاشت
در زير توضيحاتي فني خدمت شما عرض مي كنم كه دانستن آن براي اين تنظيمات و نيز كاربران اينترنتي زياد ضروري نيست و تنها ذكر آن جنبه تشريح بيشتر ساختاري است

همانطور كه عرض كردم تنظيمات مذكور را بايد شركت سرويس دهنده در اختيار شما بگذارد

"وقتي modem router خودتان را تهيه مي نماييد شركت مربوطه اقدام به Setup آن مي نمايد و برروي آن معمولا يك آي پي Unvalid تعريف مي كنند (تقريبا چيزي شبيه به يك نامگذاري معمولي براي فراخواني سيستمها در يك مجموعه متصل)
مثلا 192.168.1.1 را به مودم شما مي دهد به همين طريق آي پي اولين كامپيوتر مي تواند 192.168.1.2 و كامپيوتر بعدي 192.168.1.3 و ... الي آخر باشد
در تنظيمات فوق modem router ‌شما نقش يك geteway را ايفا مي كند و در اين ارتباط كامپيوتر شما آنرا به عنوان مرجع مي شناسد

بر اساس تعداد كانكشن شما و يا تعداد آي پي هاي مورد نياز netmask تعريف مي گردد
مثلا 252.252.252.0 كه بدين صورت مي توانيد تعدادي مشخص آي پي در اختيار داشته باشيد البته در مثال فوق آي پي هاي unvalid و كلاس آي پي مورد نظر نيز از همين رنج مي باشد

در صورتيكه به سيستم ارتباطي شما آي پي Valid اختصاص داده شده باشد تنظيمات تنظيمات ذكر شده تفاوت مي كند

به زباني ساده در نهايت اينكه كامپيوتر شما براي جستجو و رجوع به آدرسها نياز به يك مفسر به نام DNS Server دارد كه آي پي هاي آنرا نيز مي توانيد از بين آي پي هاي معرفي شده توسط ISP استفاده نماييد"

nader1
جمعه ۹ مهر ۸۹, ۱۳:۴۳
سلام
خواهش مي كنم

جهت تنظيمات ابتدا در داخل ميز كار برروي my network places رايت كليك كنيد و از آنجا وارد properties شويد كه منوي زير ظاهر مي گردد

در اين منو آيكوني كه با فلش مشخص شده آيكون كارت شبكه مي باشد
با رايت كليك برروي آن وارد properties مي شود و در ادامه همانطور كه در پست قبلي توضيح داده شده وارد بخش تنظيمات مي گرديد

اما تنظيماتي كه بايد وارد نماييد همان تنظيمات IPAddress ‌و غيره است كه در بالا بصورت تصويري نمايش داده شده

اينها اطلاعاتي هستند كه معمولا ISP بايد در اختيار شما خواهد گذاشت
در زير توضيحاتي فني خدمت شما عرض مي كنم كه دانستن آن براي اين تنظيمات و نيز كاربران اينترنتي زياد ضروري نيست و تنها ذكر آن جنبه تشريح بيشتر ساختاري است

همانطور كه عرض كردم تنظيمات مذكور را بايد شركت سرويس دهنده در اختيار شما بگذارد

"وقتي modem router خودتان را تهيه مي نماييد شركت مربوطه اقدام به Setup آن مي نمايد و برروي آن معمولا يك آي پي Unvalid تعريف مي كنند (تقريبا چيزي شبيه به يك نامگذاري معمولي براي فراخواني سيستمها در يك مجموعه متصل)
مثلا 192.168.1.1 را به مودم شما مي دهد به همين طريق آي پي اولين كامپيوتر مي تواند 192.168.1.2 و كامپيوتر بعدي 192.168.1.3 و ... الي آخر باشد
در تنظيمات فوق modem router ‌شما نقش يك geteway را ايفا مي كند و در اين ارتباط كامپيوتر شما آنرا به عنوان مرجع مي شناسد

بر اساس تعداد كانكشن شما و يا تعداد آي پي هاي مورد نياز netmask تعريف مي گردد
مثلا 252.252.252.0 كه بدين صورت مي توانيد تعدادي مشخص آي پي در اختيار داشته باشيد البته در مثال فوق آي پي هاي unvalid و كلاس آي پي مورد نظر نيز از همين رنج مي باشد

در صورتيكه به سيستم ارتباطي شما آي پي Valid اختصاص داده شده باشد تنظيمات تنظيمات ذكر شده تفاوت مي كند

به زباني ساده در نهايت اينكه كامپيوتر شما براي جستجو و رجوع به آدرسها نياز به يك مفسر به نام DNS Server دارد كه آي پي هاي آنرا نيز مي توانيد از بين آي پي هاي معرفي شده توسط ISP استفاده نماييد"

سلام
یک جای کارم ایراد دارد ببینید کجاست؟

کارت شبکه را گذاشتم.ویندوز را نصب کردم.سی دی مودم را گذاشتم وپس از لوگین آپی ودی ان اس را داد .در قسمت تنظیمات که گفتید وارد شدم و وارد کردم.subnet اتومات وارد شد.ولیdefault gatway و alternate DNS serverخالی ماند چون نداشتم و نداده بودند.
OKزدم ولی به اینترنت وصل نشد.کارت شبکه که وصل بود.وکنکشنش را که باز کردم یک مانیتورش روشن میشد...فقط SENTفعال بود.:-/:-/:-/؟؟؟

ضمنا"نفهمیدم پس یوزر و پسوورد داده شده را کجا باید وارد کنم.

حالا باید چه کنم/:)

marjane
جمعه ۹ مهر ۸۹, ۱۶:۲۴
سلام
یک جای کارم ایراد دارد ببینید کجاست؟

کارت شبکه را گذاشتم.ویندوز را نصب کردم.سی دی مودم را گذاشتم وپس از لوگین آپی ودی ان اس را داد .در قسمت تنظیمات که گفتید وارد شدم و وارد کردم.subnet اتومات وارد شد.ولیdefault gatway و alternate DNS serverخالی ماند چون نداشتم و نداده بودند.
OKزدم ولی به اینترنت وصل نشد.کارت شبکه که وصل بود.وکنکشنش را که باز کردم یک مانیتورش روشن میشد...فقط SENTفعال بود.:-/:-/:-/؟؟؟

ضمنا"نفهمیدم پس یوزر و پسوورد داده شده را کجا باید وارد کنم.

حالا باید چه کنم/:)

سلام آقاي nader1

همانطوري كه عرض كردم تنظيماتي بايد در مودم شما انجام شود كه اين تنظيمات از طريق خود سرويس دهنده صورت مي گيرد از جمله username / password كه بخشي از اين تنظيمات است يعني username / password نيز در همان مودم وارد مي شود و عامل ارتباط مودم با سرور سرويس دهنده مي باشد
در صورتيكه اين تنظيمات صحيح باشد و ارتباط شما توسط سرويس دهنده تعريف شده باشد مودم شما پس از روشن شدن اتوماتيك به ISP‌ وصل مي شود

مرحله بعد ايجاد ارتباط بين كامپيوتر با مودم است
همانطور كه در بالا اشاره شد پس از نصب ويندوز و نيز نصب كارت شبكه مي بايست تنظيمات ذكرشده در پستهاي قبلي را اعمال نماييد
توجه داشته باشيد در صورتيكه مودم شما بنابر آنچه كه عرض شد تنظيم نباشد و يا تنظيمات
IP Setting شما صحيح نباشد اين ارتباط برقرار نمي گردد يعني به اصطلاح كامپيوتر و مودم شما همديگر را نمي بينند

Default Gatway را ISP بايد در به شما اعلام نمايد حتي subnet mask صحيح نيز ممكن است با آن چه كه وارد كرديد ممكن است تفاوت داشته باشد كه آنرا نيز با توجه به رنج آي پي ISP به شما اعلام مي كند
اما DNS Server ها آنچنان اين حساسيت را ندارند يعني مي توانيد مثلا از DNS هاي گوگل به شكل زير نيز استفاده نماييد
8.8.8.8
4.4.4.4

براي چك نمودن ارتباط صحيح نيز مي توانيد مودم خود را ping نماييد
بدين منظور در پنجره run جمله زير را تايپ نماييد و ببينيد كه آيا مودم شما پاسخ مي دهد يا خير

t- (آي پي مودم ) ping

mmajidi
جمعه ۹ مهر ۸۹, ۲۲:۵۱
با تشکر از استاد عزیز برای پاسخگویی به سئوالات

User Account Control - UAC را غیرفعال کنید:

البته وجود UAC باعث افزایش امنیت سیستم میشه ولی گاهی اوقات دردسر ساز میشه که اگر براتون مشکل ایجاد کرده میتونید غیرفعالش کنید.

آقای غفاری با تشکر از لطفتون در تایپ فارسی با این لپ تاپ هم مشکل دارم یعنی بعضی از حروف را مطابق با کلیدهای مشخص شده تایپ نمی کنه اگه راه حلی به نظرتون میرسه ممنون میشم راهنمایی فرمایید.

OldModir3
شنبه ۱۰ مهر ۸۹, ۱۲:۲۸
آقای غفاری با تشکر از لطفتون در تایپ فارسی با این لپ تاپ هم مشکل دارم یعنی بعضی از حروف را مطابق با کلیدهای مشخص شده تایپ نمی کنه اگه راه حلی به نظرتون میرسه ممنون میشم راهنمایی فرمایید.

خواهش می کنم.

لینک زیر را ببینید:

نصب زبان فارسی و اضافه کردن کیبورد استاندارد فارسی در ویندوز ویستا و ویندوز ۷ ([Only registered and activated users can see links])

sina.rooshan
پنجشنبه ۱۵ مهر ۸۹, ۱۲:۴۳
سلام بر استاد غفاری گل .

ببخشید 2 تا سوال داشتم :

1- چطور می شود روی یک تصویر متنی رو به فارسی نوشت .ایا این کار رو می شه با ابزارMicrosoft office picture manager انجام داد؟

2- من یک کامپیوتر دارم با ویندوز xpو یک لپ تاب با ویندوز 7 ایا می تونم این دو رو شبکه کنم؟

beheshti
پنجشنبه ۱۵ مهر ۸۹, ۱۶:۰۱
سلام جناب غفاری
ایا امکان save ایمیل ها وجود دارد البته بروی فلش و .....؟
و امکان مجدد برگرداندن ان ایمیلها به محیط اول ؟
با تشکر

hamid87
جمعه ۱۶ مهر ۸۹, ۰۰:۰۳
سلام
خسته نباشید

...

ببخشید طولانی شد
مرسی

سلام

جهت ساختنadslبه سایت پارس آنلاین رفته در لینک زیر که همراه تصویر توضیح داده و فایل مورد نظر را دانلود کنید

OldModir3
جمعه ۱۶ مهر ۸۹, ۰۰:۱۲
سلام بر استاد غفاری گل .

ببخشید 2 تا سوال داشتم :

1- چطور می شود روی یک تصویر متنی رو به فارسی نوشت .ایا این کار رو می شه با ابزارMicrosoft office picture manager انجام داد؟

2- من یک کامپیوتر دارم با ویندوز xpو یک لپ تاب با ویندوز 7 ایا می تونم این دو رو شبکه کنم؟

سلام.

1- از نرم افزار Paint ویندوز استفاده کنید. همچنین می توانید از نرم افزار Snagit Editor استفاده کنید.
TechSmith SnagIt 10 ([Only registered and activated users can see links])

2- بله میتوانید. توضیحات مفصلی دارد. کمی در گوگل به فارسی سرچ کنید آموزشهای لازم را خواهید یافت.

OldModir3
جمعه ۱۶ مهر ۸۹, ۰۰:۱۳
سلام جناب غفاری
ایا امکان save ایمیل ها وجود دارد البته بروی فلش و .....؟
و امکان مجدد برگرداندن ان ایمیلها به محیط اول ؟
با تشکر

سلام.

اگر از نرم افزارهای مدیریت ایمیل مثل Outlook استفاده می کنید، بله. در غیر اینطورت باید فایل html ذخیره کنید.

کروکودیل
سه شنبه ۲۷ مهر ۸۹, ۲۳:۲۰
سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم .

چطور میتونم این عامل بیماری زا رو دیلیت کنم ؟

OldModir3
چهارشنبه ۲۸ مهر ۸۹, ۰۷:۰۲
سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم .

چطور میتونم این عامل بیماری زا رو دیلیت کنم ؟

- با استفاده از Folder Options فایلهای Hidden و سیستمی را از حالت Hidden خارج کنید.
- وارد درایو R (طبق تصویر) شده و روی فولدر Recycler رایت کلیک کرده و از منوی Advanced Options/Clean file را کلیک کنید.

seyed
چهارشنبه ۲۸ مهر ۸۹, ۰۸:۴۰
با عرض سلام
یک کامپیوتر دسک تاپ داریم -یک مودم ADSL بایک پورت اترنت ویک لپ تاپ که وایرلس دارد می خواهیم این خط اینترنت را بین دو دستگاه شیر کنیم که لپ تاپ از وایرلس استفاده کند ترجیحا و PC با سیم متصل باشد
ارزانترین راه را پیشنهاد دهید
باتشکر

marjane
چهارشنبه ۲۸ مهر ۸۹, ۰۹:۳۸
با عرض سلام
یک کامپیوتر دسک تاپ داریم -یک مودم ADSL بایک پورت اترنت ویک لپ تاپ که وایرلس دارد می خواهیم این خط اینترنت را بین دو دستگاه شیر کنیم که لپ تاپ از وایرلس استفاده کند ترجیحا و PC با سیم متصل باشد
باتشکر

سلام آقاي seyed

چند راه براي ايجاد اين ارتباط وجود دارد كه هر يك هزينه و تنظيمات مخصوص خود را مي طلبد

1- استفاده از access point
مي توانيد با تهيه يك دستگاه access point و اتصال مودم به اين دستگاه, لپ تاپ خودتان را از طريق وايرلس و pc ‌خودتان را از طريق كابل Lan به اينترنت متصل نمايد در بين روشهاي پيشنهادي اين روش به دليل هزينه نسبتا بالاي access point تقريبا از بقيه روشها پر هزينه تر مي باشد

2- استفاده از يك هاب سوئيچ
مي توانيد با تهيه يك دستگاه هاب سوئيچ, مودم خود را از طريق كابل به آن متصل و هر دو سيستم لپ تاپ و pc را از طريق ارتباط كابلي (Lan) به اينترنت متصل نماييد اين روش با توجه به هزينه مختصر هاب سوئيچ هزينه مناسبي دارد

3- استفاده از روش تعريف نت (فتح ن )
شما مي توانيد مودم خودتان را به pc متصل نماييد و لپ تاپ خودتان را نيز از طريق كابل Lan به همان pc ارتباط دهيد و با تعريف نت برروي pc ‌و تنظيمات مرتبط با آن برروي لپ تاپ ,اينترنت را برروي سيستم ها share نماييد اين روش تقريبا هزينه اي در بر ندارد اما تعريف نت كاري تخصصي است

روشهاي ديگري نيز براي اين كار وجود دارد اما بنده از بين روشهاي فوق روش شماره 2 را به شما پيشنهاد مي كنم

gerami
پنجشنبه ۲۹ مهر ۸۹, ۰۹:۵۱
با عرض سلام خدمت تمامي دوستان .

جا دارد از خانم مرجانه به خاطر اين همه علم واطلاعات وزحماتي كه بدون هيچ چشم داشتي در پاسخ دادن سوالات ميكشند حد اقل با زدن اين پست نهايت تشكر را داشته باشيم ........خدا خيرتان دهد . موفق باشيد

alisoli
پنجشنبه ۲۹ مهر ۸۹, ۱۹:۳۰
با عرض سلام
باتشکر

سلام دوست عزیز.
با تشکر از توضیحات خانم مرجانه.

اگر لطف کنید و مشخصات کامل مودم تون و شرایط کاری رو واضحتر بگید میتونم بیشتر راهنمایی کنم .

موفق باشید.

mamad11
چهارشنبه ۵ آبان ۸۹, ۲۳:۲۷
سلام
اقای غفاری متوجه شدم بعضی از تصاویر روی سیستمم اجرا نمیشه و اخطار عدم ساپورت فرمت رو میده در صورتی که قبلا اینطور نبود.
فرمت تصاویر هم png هست و همشون هم خیلی مهم و ضروریند برام چون همشون نکات در مورد فارکسه.

چند برنامه هم نصب کردم ولی درست نشد و ساپورت نکرد؟
البته فقط تعدادی از اکثرها (بیش از 80 درصد :D) اینجوری شده و بقیه باز میشه.
لطفا راهنمایی کنید که باید چکار کنم.
ممنون

OldModir3
پنجشنبه ۶ آبان ۸۹, ۱۰:۴۲
سلام
اقای غفاری متوجه شدم بعضی از تصاویر روی سیستمم اجرا نمیشه و اخطار عدم ساپورت فرمت رو میده در صورتی که قبلا اینطور نبود.
فرمت تصاویر هم png هست و همشون هم خیلی مهم و ضروریند برام چون همشون نکات در مورد فارکسه.

چند برنامه هم نصب کردم ولی درست نشد و ساپورت نکرد؟
البته فقط تعدادی از اکثرها (بیش از 80 درصد :D) اینجوری شده و بقیه باز میشه.
لطفا راهنمایی کنید که باید چکار کنم.
ممنون
سلام.

در پنجرۀ Open with گزینۀ Always use the selected program to open this kind of file را فعال کنید.

اگر مشکل حل نشد برنامۀ ACDSee ([Only registered and activated users can see links]) را نصب کرده و در حین نصب اجازه دهید این برنامه تمامی فرمتهای تصویری را اجرا کند.

اگر مشکل حل نشد راه های دیگری هم وجود دارد، اعلام کنید تا راهنمایی کنم :)

mamad11
جمعه ۷ آبان ۸۹, ۰۲:۰۳
سلام.

در پنجرۀ Open with گزینۀ Always use the selected program to open this kind of file را فعال کنید.

اگر مشکل حل نشد برنامۀ ACDSee ([Only registered and activated users can see links]) را نصب کرده و در حین نصب اجازه دهید این برنامه تمامی فرمتهای تصویری را اجرا کند.

اگر مشکل حل نشد راه های دیگری هم وجود دارد، اعلام کنید تا راهنمایی کنم :)

سلام
درست نشد اقای غفاری.
به نظر شما دلیلش چی میتونه باشه؟

OldModir3
جمعه ۷ آبان ۸۹, ۱۱:۳۹
سیستم عامل چی هست؟

فقط فرمت png. این مشکل را داره؟

rooh
شنبه ۸ آبان ۸۹, ۱۶:۰۵
سلام

کسی از دوستان user name & licence key معتبر برای نرم افزار trojan remover سراغ داره ؟

البته به غیر از این که ضمیمه کردم ( یدونه پچ هم هست که شکلش عدد 18 هست اونم دارم کار نمی کنه)

ممنون

OldModir3
يکشنبه ۹ آبان ۸۹, ۱۰:۳۶
سلام

کسی از دوستان user name & licence key معتبر برای نرم افزار trojan remover سراغ داره ؟

البته به غیر از این که ضمیمه کردم ( یدونه پچ هم هست که شکلش عدد 18 هست اونم دارم کار نمی کنه)

ممنون

لینک زیر را ببینید:

Anti-Trojan Elite 5.2.0 آنتی تروجان ([Only registered and activated users can see links])

khnow_khnow
يکشنبه ۹ آبان ۸۹, ۱۵:۰۴
اینترنت مسافرتی - هر مکان و هر زمان EDGE

چی است وایا قابل استفاده در ایران است

khnow_khnow
يکشنبه ۹ آبان ۸۹, ۱۵:۴۹
چگونه dataهایGPRSرو میشه در لپ تاپ استفاده کرد نحئه ایجاد conectionبرای این نوع چگونه است

OldModir3
يکشنبه ۹ آبان ۸۹, ۱۶:۱۲
اینترنت مسافرتی - هر مکان و هر زمان EDGE

چی است وایا قابل استفاده در ایران است

مودم GSM هست که به لپ تاپ وصل می کنید و با استفاده از GPRS ایرانسل یا همراه اول به نت وصل می شوید.

با استفاده از گوشی هم میتونید سیستم را به نت متصل کنید و نیازی به تهیۀ GSM Modem نیست.

چگونه dataهایGPRSرو میشه در لپ تاپ استفاده کرد نحئه ایجاد conectionبرای این نوع چگونه است

چه جوری میشه با ایرانسل به نت وصل شد ؟ ([Only registered and activated users can see links]) ([Only registered and activated users can see links] 1 ([Only registered and activated users can see links]) 2 ([Only registered and activated users can see links]) 3 ([Only registered and activated users can see links]))

mamad11
دوشنبه ۱۰ آبان ۸۹, ۰۰:۱۸
سیستم عامل چی هست؟

فقط فرمت png. این مشکل را داره؟
بعضی از png را هم میخونه. بعضی از فرمتهای دیگه رو میخونه بعضی رو نه.
البته بعد از اینکه با نود32 اسکن کردم اینجوری شد.

OldModir3
دوشنبه ۱۰ آبان ۸۹, ۰۱:۰۰
بعضی از png را هم میخونه. بعضی از فرمتهای دیگه رو میخونه بعضی رو نه.
البته بعد از اینکه با نود32 اسکن کردم اینجوری شد.
سیستم عامل را نگفتید

OldModir3
دوشنبه ۱۰ آبان ۸۹, ۰۱:۵۹
سلام

ممنون

لینک زیر را ببینید:

Anti-Trojan Elite 5.2.0 آنتی تروجان ([Only registered and activated users can see links])

چند هفته قبل هم دوستان در مورد این برنامه سئوال کرده بودند.

به نظر من برنامۀ جالبی نیست. در اولین اسکن در ویندوز XP، فایل msconfig که از فایلهای ویندوز است را آلوده شناسایی کرد!!!

مجدداً امروز این برنامه را برای تست نصب کردم که این بار در ویندوز 7 فایل MSVCR90.dll را آلوده شناسایی کرد. برای اطمینان فایل را با سایت VirusTotal تست کردم که مشکلی نبود:
[Only registered and activated users can see links] 981ef39b8a60c0c8572-1286386945

پیسنهاد میکنم از چنین برنامه هایی استفاده نکنید. قصد معرفی این نرم افزار را داشتم که با این اوصاف برنامه را حذف می کنم.

mamad11
دوشنبه ۱۰ آبان ۸۹, ۱۱:۲۳
سیستم عامل را نگفتید
راستش نمیدونم سیستم عامل چی هست.
روی سه چهار سیستم امتحان کردم نمیاد بالا.
میخواستم اپلود کنم که اخطار داد فایلی موجود نیست.
فکر کنم دیگه از دست رفته باشند.
ویندوز سون اکس پی و ... هم امتحان کردم فایده ئئنداشت:(

OldModir3
دوشنبه ۱۰ آبان ۸۹, ۱۲:۲۰
راستش نمیدونم سیستم عامل چی هست.
روی سه چهار سیستم امتحان کردم نمیاد بالا.
میخواستم اپلود کنم که اخطار داد فایلی موجود نیست.
فکر کنم دیگه از دست رفته باشند.
ویندوز سون اکس پی و ... هم امتحان کردم فایده ئئنداشت:(
درست متوجه نشدم. فایلها مشکل دارن یا ویندوزتون مشکل داره؟

چند تا سیستم عامل که با هم مشکل دار نمیشن :D

amir-gh
شنبه ۱۵ آبان ۸۹, ۱۷:۴۱
باسلام
یک پیامی روی کامپیوتر می اید از دوستان کسی مفهوم انرا میداند و چطور این را باید برطرف کنم
با تشکر

OldModir3
شنبه ۱۵ آبان ۸۹, ۱۸:۲۶
سلام.

این اخطار به خاطر برنامۀ Nero Scout است. مراحل زیر را انجام داده و این سرویس را غیرفعال کنید:

How to disable nmindexstoresvr.exe

You can disable the nmindexstoresvr.exe process by removing the Nero Scout utility
from your PC. Follow the steps listed below to disable Nero Scout utility through its own
interface.

On your desktop, double-click on the My Computer icon.
Right-click Nero Scout and select Options.
Clear the Enable Nero Scout check box.
Restart your PC.

mohammadghasem
يکشنبه ۱۶ آبان ۸۹, ۱۷:۱۴
بنده با يك مشكل در كامپيوترم روبرو شدم از شما دوستان عزيز مي خواهم مرا كمك كنيد
مشكل اين هستش كه من تعدادي فيلم دارم و ميخواهم انها را روي دي وي دي بريزم و با نرو 8 رايت مي كنم وقتي فيلم ها را به نرو اضافه مي كنم و بعد next ميزنم و مي خواهم سرعتشو تعيين كنم پايين صفحه سرعت با مشكل زير مواجه ميشوم
Search and replace FourCC codes in *.avi files
while burning. The source files will not be
changed.
[ ] Increase compatibility of MPEG-4 video files
('DIVX') with MPEG-4 compliant DVD players

Warning: The *.avi files burned to the disc
may not match the original source files.

Search and replace FourCC codes in *.avi files while burning. The source files will not be changed.اگر كسي مي داند كمكم كند. منتظر جوابتان هستم.>:D<
با كمال تشكر
mohammadghasem
89/08/16

rostamim
يکشنبه ۱۶ آبان ۸۹, ۱۷:۵۲
با سلام و خسته نباشید

من ازویندوز7استفاده میکنم
وwindows live family safety راباز کردم.
حالا هروقت لپتاپ را روشن میکنم این ویندوز را هم خودبه خود باز میکند وسی پی یو را درگیر خودش میکند.
میخواهم کلا"این را غیر فعال کنم یاحذفش کنم باید چه کنم؟

OldModir3
دوشنبه ۱۷ آبان ۸۹, ۱۷:۰۴
با سلام و خسته نباشید

من ازویندوز7استفاده میکنم
وwindows live family safety راباز کردم.
حالا هروقت لپتاپ را روشن میکنم این ویندوز را هم خودبه خود باز میکند وسی پی یو را درگیر خودش میکند.
میخواهم کلا"این را غیر فعال کنم یاحذفش کنم باید چه کنم؟
سلام.

در این لینک ([Only registered and activated users can see links]) توضیح داده شده و یا این لینک
([Only registered and activated users can see links])

OldModir3
دوشنبه ۱۷ آبان ۸۹, ۱۷:۰۸
بنده با يك مشكل در كامپيوترم روبرو شدم از شما دوستان عزيز مي خواهم مرا كمك كنيد
مشكل اين هستش كه من تعدادي فيلم دارم و ميخواهم انها را روي دي وي دي بريزم و با نرو 8 رايت مي كنم وقتي فيلم ها را به نرو اضافه مي كنم و بعد next ميزنم و مي خواهم سرعتشو تعيين كنم پايين صفحه سرعت با مشكل زير مواجه ميشوم

Warning: The *.avi files burned to the disc
may not match the original source files.

Search and replace FourCC codes in *.avi files while burning. The source files will not be changed.اگر كسي مي داند كمكم كند. منتظر جوابتان هستم.>:D<
با كمال تشكر
mohammadghasem
89/08/16

سلام.

فکر نیمکنم مشکلی باشه و با کلیک برروی OK، دی وی دی رایت خواهد شد. یکبار فایل ها را به همین شکل رایت کرده و در DVD Player تست نمایید.

gerami
دوشنبه ۱۷ آبان ۸۹, ۲۳:۰۸
[B]با عرض سلام وتشكر .
لطفا بفرماييد چگونه مانع از دريافت ايميلهايي كه لينك خارج از عضويت ندارد و به طور مكرر ارسال ميشود شويم.؟ متشكرم

AliROCK
چهارشنبه ۱۹ آبان ۸۹, ۱۶:۳۸
ظاهرا comodo ایران رو تحریم کرده؟
چون نه میشه از سایتش نسخه هاشو گرفت نه اپدیت میشه درسته؟

OldModir3
پنجشنبه ۲۰ آبان ۸۹, ۱۳:۳۳
[B]با عرض سلام وتشكر .
لطفا بفرماييد چگونه مانع از دريافت ايميلهايي كه لينك خارج از عضويت ندارد و به طور مكرر ارسال ميشود شويم.؟ متشكرم

سلام.

باید ایمیل ها در لیست ایمیل های اسپم اضافه کنید.

mzeinia
پنجشنبه ۲۰ آبان ۸۹, ۲۳:۰۹
در نصب مک مشکل دارم این خطا رو میده:
still wating for root device
و دیگر هیچ....

OldModir3
شنبه ۲۲ آبان ۸۹, ۰۰:۰۸
در نصب مک مشکل دارم این خطا رو میده:
still wating for root device
و دیگر هیچ....
5 راه حل در لینک زیر ارائه شده است:

OldModir3
شنبه ۲۲ آبان ۸۹, ۱۰:۵۸
خیر. مشکلی برای دانلود از سایت Comodo نیست.

AliROCK
دوشنبه ۲۴ آبان ۸۹, ۲۰:۱۹
سیستمم خیلی کند بالا می یاد همش هم به خاطر مودم adsl هست یه علامت زرد روی local area connection هست چی ip بهش بدم درست شه.

OldModir3
دوشنبه ۲۴ آبان ۸۹, ۲۱:۰۰
سیستمم خیلی کند بالا می یاد همش هم به خاطر مودم adsl هست یه علامت زرد روی local area connection هست چی ip بهش بدم درست شه.
با پشتیبانی ISP تماس بگیرید و IP ها را بگیرید.

البته در حالت Obtain باید مودم آی پیها را بگیره.

AliROCK
دوشنبه ۲۴ آبان ۸۹, ۲۳:۴۹
به داتک زنگ زدم چه قدر اینا با مشتری خوب صحبت میکنن!!!!
گفت اگه استفاده از شبکه LAN ندارین به کاره شما نمیاد واقعا چه قدر مشکل رو حرفه ای حل کرد؟!؟!
تو قسمت support=> details یه ip نوشته همین رو وارد کنم درسته

OldModir3
سه شنبه ۲۵ آبان ۸۹, ۱۰:۴۳
به داتک زنگ زدم چه قدر اینا با مشتری خوب صحبت میکنن!!!!
گفت اگه استفاده از شبکه LAN ندارین به کاره شما نمیاد واقعا چه قدر مشکل رو حرفه ای حل کرد؟!؟!
تو قسمت support=> details یه ip نوشته همین رو وارد کنم درسته
اگر تنظیمات مودم را روی اتوماتیک (PPPOE) گذاشتید و مودم اتوماتیک کانکت میکنه، میتونید این اعداد را set کنید ولی اگر تنظیمات مودم Bridge هست و از کانشکن PPPOE در ویندوز استفاده می کنید، نیازی به وارد کردن آی پیها نیست.

آی پیها را set کنید و پینگ بگیرید.

dido
يکشنبه ۳۰ آبان ۸۹, ۱۴:۲۴
سلام

من وقتی با کلید alt-shift زبان را از انگلیسی به فارسی تغییر میدم بعد که دوباره با همین کار به انگلیسی تغییر میدم اولا جای بعضی از کلیدها عوض میشه ثانیا دیگه نمیشه دوباره به فارسی تغییرش داد.تا زمانیکه مثلا مرورگر یا notepad را ببندم و دوباره باز کنم.به نظرتان مشکل از کجاست؟

متشکرم

amir-gh
سه شنبه ۲ آذر ۸۹, ۱۵:۳۲
باسلام
یک مشکل برام پیش امده
یک مموری کارت ریدر گرفتم که باز نمیشه و پیغام زیر رو میده
اما در دستگاه خود فروشنده باز شد و کار کرد
از دوستان کسی میدونه معنی این پیام چی هست؟و راه حل درست کردن اان چیست؟

amir-gh
پنجشنبه ۴ آذر ۸۹, ۱۰:۴۵
باسلام
یک مشکل برام پیش امده
باسلام
کسی با این مشکلی که برای من ایجاد شده مواجه نشده؟

OldModir3
جمعه ۵ آذر ۸۹, ۱۸:۲۴
باسلام
یک مشکل برام پیش امده

باسلام
کسی با این مشکلی که برای من ایجاد شده مواجه نشده؟

سلام.

لینک زیر را ببینید:

راههای پیشنهادی:
رم ریدر را روی سیستم دیگری تست کنید. اگر مشکلی نداشت به خاطر پورتهای USB سیستم شماست و باید روی ویندوز دیگری در سیستم خود تست کنید.

khnow_khnow
پنجشنبه ۱۱ آذر ۸۹, ۱۷:۱۵
موقع upload کردن با این که با موفقیت می فرستم ولی در سایت قرار نمی گیرد علت چیست
و همچنین در host directory چی باید بنویسم

OldModir3
پنجشنبه ۱۱ آذر ۸۹, ۱۷:۵۰
موقع upload کردن با این که با موفقیت می فرستم ولی در سایت قرار نمی گیرد علت چیست
در انجمن منظورتونه؟

khnow_khnow
پنجشنبه ۱۱ آذر ۸۹, ۲۱:۰۶
در انجمن منظورتونه؟
نه سایت خودم در ضمن چه نرم افزار هایی برای upload مناسب است به صورت ftp

OldModir3
پنجشنبه ۱۱ آذر ۸۹, ۲۲:۱۱

در انجمن منظورتونه؟

نه سایت خودم در ضمن چه نرم افزار هایی برای upload مناسب است به صورت ftp

از FileZilla استفاده کنید:

در بخش Host باید آدرس FTP سایت خود را وارد کنید.

معمولاً در نرم افزارهای مدیریت سایت و در بخش Help، در مورد FTP و Port استفاده شده توضیحات لازم نوشته شده است.

imifx
شنبه ۱۳ آذر ۸۹, ۱۴:۵۳
با عرض سلام
و تشکر بخاطر توضیحات و نرم افزارها که بصورت آفلاین گذاشته اید
سئوال اینجانب این است با توجه به تجربه شما و دوستان برای ویروس یابی روی کامپیوتر خصوصا چارت معاملاتی کدام آنتی ویروس را پیشنهاد می فرماید
با تشکر از توجه و پاسخ شما

OldModir3
شنبه ۱۳ آذر ۸۹, ۱۶:۲۳
با عرض سلام
و تشکر بخاطر توضیحات و نرم افزارها که بصورت آفلاین گذاشته اید
سئوال اینجانب این است با توجه به تجربه شما و دوستان برای ویروس یابی روی کامپیوتر خصوصا چارت معاملاتی کدام آنتی ویروس را پیشنهاد می فرماید
با تشکر از توجه و پاسخ شما

سلام.

خواهش میکنم :)

ESET Smart Security در کنار فایروال ساده و قدرتمند NetLimiter

Norton ([Only registered and activated users can see links]) و Kaspersky ([Only registered and activated users can see links]) هم مناسب هستند.

imifx
يکشنبه ۱۴ آذر ۸۹, ۱۰:۵۰
جناب غفاری
متشکر از راهنمائی و لینک در این مورد
به امید روزهای خوش برای شما

hamid87
سه شنبه ۱۶ آذر ۸۹, ۱۵:۴۵
سلام

زمانی که میخواهم برنامه آکروبات رودر ویندوز 2000 باز کنم این پیغام زیر میدهد

میشود راهنمایی کنید

با تشکر

OldModir3
سه شنبه ۱۶ آذر ۸۹, ۱۷:۳۸
سلام

زمانی که میخواهم برنامه آکروبات رودر ویندوز 2000 باز کنم این پیغام زیر میدهد

میشود راهنمایی کنید

با تشکر

سلام.

کدام ورژن Acrobat Reader را نصب می کنید؟

farzadof
سه شنبه ۱۶ آذر ۸۹, ۱۷:۵۱
با عرض سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی و جناب غفاری عزیز
یک سوال کامپیوتری داشتم.
بنده وقتی میخواهم قسمتی از پی دی اف رو جایی کپی کنم خرچنگ قورباغه میافته خدمت شما عرض کنم که از pdf extend pro استفاده می کنم اگر روش یا نرم افزرا دیگه ای رو بهم معرفی کنید ممنون خواهم شد.
ارادتمند شما فرزاد

Behrooz_MB
سه شنبه ۱۶ آذر ۸۹, ۱۸:۰۵
با عرض سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی و جناب غفاری عزیز
یک سوال کامپیوتری داشتم.
بنده وقتی میخواهم قسمتی از پی دی اف رو جایی کپی کنم خرچنگ قورباغه میافته خدمت شما عرض کنم که از pdf extend pro استفاده می کنم اگر روش یا نرم افزرا دیگه ای رو بهم معرفی کنید ممنون خواهم شد.
ارادتمند شما فرزاد
سلام فرزاد جان
بنده هم يه زماني ميخواستم جملات يك فايل pdf رو استخراج كنم ، بهترين نرم افزاري كه پيدا كردم اين بود Nitro-PDF-Professional-
ولي در كل اكثر pdf ها را نميشه جملاتش رو استخراج كرد ، و به صورت خرچنگ قورباغه استخراج ميشه:D
موفق باشي

hamid87
سه شنبه ۱۶ آذر ۸۹, ۲۲:۱۰
سلام.

کدام ورژن Acrobat Reader را نصب می کنید؟

ورژن 7

OldModir3
چهارشنبه ۱۷ آذر ۸۹, ۱۴:۴۹
ورژن 7

جدیدترین نگارش این برنامه را از لینک زیر دانلود و نصب کنید:

Adobe Reader X 10.0.0 ([Only registered and activated users can see links])

rooh
پنجشنبه ۱۸ آذر ۸۹, ۱۳:۳۷
سلام

یه تاپیکی برای دانلود آخرین ورژنهای جاوا بود پیداش نکردم کجاست؟

OldModir3
پنجشنبه ۱۸ آذر ۸۹, ۱۴:۱۲
سلام

یه تاپیکی برای دانلود آخرین ورژنهای جاوا بود پیداش نکردم کجاست؟
سلام.

آپدیت 23 هم عرضه شده که به زودی برای دانلود قرار می گیرد.

حاج محمد مهربون
جمعه ۱۹ آذر ۸۹, ۲۳:۰۲
سلام
دوره استفاده از نرم افزار بابلیون من تموم شده و اخطار زیر میاد کسی میتونه منو راهنمایی کنه چه کار کنم؟:)

مرسی

OldModir3
شنبه ۲۰ آذر ۸۹, ۰۰:۳۸
سلام
دوره استفاده از نرم افزار بابلیون من تموم شده و اخطار زیر میاد کسی میتونه منو راهنمایی کنه چه کار کنم؟:)

مرسی
سلام.

فایل نصب و ک-رک را از لینک زیر دانلود و نصب کنید:

Babylon 8.1.0 r16 ([Only registered and activated users can see links])

حاج محمد مهربون
شنبه ۲۰ آذر ۸۹, ۱۱:۱۵
اقای غفاری سلام
این چیزی که شما گفتین رو دانلود کردم، و قبلی رو هم پاک کردم و این جدید رو نصب کردم ولی متاسفانه مشکل مرتفع نشد و همون پیغام قبل رو میده

OldModir3
شنبه ۲۰ آذر ۸۹, ۱۲:۰۱
اقای غفاری سلام
این چیزی که شما گفتین رو دانلود کردم، و قبلی رو هم پاک کردم و این جدید رو نصب کردم ولی متاسفانه مشکل مرتفع نشد و همون پیغام قبل رو میده
سلام.

این فایل چندین مرتبه دانلود و تست شده و مشکلی ندارد. احتمالاً فایل ک-ر-ک در Program Files جایگزین (Replace) نمی شود.

راه حل پیشنهادی:
روی فایل Crac-k رایت کلیک کرده و Extract Here را کلیک کنید (باید برنامۀ WinRAR روی سیستم نصب شده باشد)
فایل Babylon.exe را به C:\Program Files\Babylon\Babylon-Pro کپی و جایگزین کنید.

WinRAR 3.93 Final ([Only registered and activated users can see links])

.

حاج محمد مهربون
شنبه ۲۰ آذر ۸۹, ۱۲:۲۳
سلام.

این فایل چندین مرتبه دانلود و تست شده و مشکلی ندارد. احتمالاً فایل ک-ر-ک در Program Files جایگزین (Replace) نمی شود.

راه حل پیشنهادی:
روی فایل Crac-k رایت کلیک کرده و Extract Here را کلیک کنید (باید برنامۀ WinRAR روی سیستم نصب شده باشد)
فایل Babylon.exe را به C:\Program Files\Babylon\Babylon-Pro کپی و جایگزین کنید.

WinRAR 3.93 Final ([Only registered and activated users can see links])

.

ممنونم
ولی مشکل حل نشد:)

OldModir3
دوشنبه ۲۲ آذر ۸۹, ۰۰:۴۴
ممنونم
ولی مشکل حل نشد:)
مثل اینکه مشکل جدی هست. برای خودم هم این مشکل پیش اومد. نرم افزار ک-رک شده ولی زمانیکه کلمات را وارد می کنیم و Glossaries برای نمایش ترجمه بارگذاری می شود، اخطار اکسپایر شدن نشان داده می شود.

در حال تست برنامه هستم و به زودی نگارشی بدون مشکل برای دانلود قرار می گیرد.

حاج محمد مهربون
جمعه ۲۶ آذر ۸۹, ۰۰:۱۰
سلام آقای غفاری
آقا این پست 13 هم مشکل رو حل نکرد.:(:-/
همون پیغام قبلی رو میده!

OldModir3
جمعه ۲۶ آذر ۸۹, ۰۲:۵۴
سلام آقای غفاری
آقا این پست 13 هم مشکل رو حل نکرد.:(:-/
همون پیغام قبلی رو میده!
سلام.

روی چندین سیستم تست شده و اگر دقیقاً مراحل را انجام دهید نباید مشکلی وجود داشته باشد.

دقیقاً طبق آموزش ابتدا باید بابیلون را Uninstall کنید و فولدرهای باقیمانده در Program files را حذف کنید. سپس اینترنت را قطع کرده و طبق مراحل گفته شده پیش بروید و تا زمانیکه تنظیمات پ ر و ک س ی را وارد نکرده اید به اینترنت متصل نشوید.

hamidkhan
شنبه ۲۷ آذر ۸۹, ۱۷:۰۳
آقای غفاری با سلام.
وقتی وارد سایت میشم یک مستطیل سبز بنام رادار یو ار ال در تمام صفحات وجود داره که یه عددی هم داخلش نوشته چطور میشه از شرش خلاص شد؟
ممنون.

OldModir3
شنبه ۲۷ آذر ۸۹, ۱۸:۵۱
آقای غفاری با سلام.
وقتی وارد سایت میشم یک مستطیل سبز بنام رادار یو ار ال در تمام صفحات وجود داره که یه عددی هم داخلش نوشته چطور میشه از شرش خلاص شد؟
ممنون.
سلام.

می توانید بسته به نوع مرورگر از افزونه های بلاکر استفاده کنید:

p_alipour
يکشنبه ۲۸ آذر ۸۹, ۱۶:۵۸
سلام دوستان .
متاسفانه جای مناسبی برای این سوال پیدا نکردم . مجبور شدم این جا مطرح کنم.
میخواستم بدانم سرعت اینترنت وقتی با مودم های edge وصل میشوید چقدر با adsl 128 تفاوت دارد؟
و دوم اینکه سرعت اینترنت ایران سل با همرا اول تفاوت دارد؟
ممنون.

OldModir3
يکشنبه ۲۸ آذر ۸۹, ۱۸:۲۳
سلام دوستان .
متاسفانه جای مناسبی برای این سوال پیدا نکردم . مجبور شدم این جا مطرح کنم.
میخواستم بدانم سرعت اینترنت وقتی با مودم های edge وصل میشوید چقدر با adsl 128 تفاوت دارد؟
و دوم اینکه سرعت اینترنت ایران سل با همرا اول تفاوت دارد؟
ممنون.
سلام.

دو پست آخر تاپیک زیر را ببیند:

p_alipour
يکشنبه ۲۸ آذر ۸۹, ۲۱:۰۷
ممنون جناب غفاری . اما جواب سوال رو پیدا نکردم . من دقیقا به دنبال این 2 جواب هستم :
1- adsl 128 چند بار سریع تر از edge است ؟ (2برابر- 3برار - مساوی - 1/2 .....؟؟)
2-اینترنت ایرانسل با همراه اول از نظر سرعت تفاوتی دارد( اگر ندارد با توجه به هزینه برابر و آنتن دهی بالاتر همراه اول ارجحیت دارد)

در کل من میخواهم به این نتیجه برسم که آیا از این به بعد به جای استفاده از adsl از edge استفاده کنم کار درستی است؟
با تشکر

OldModir3
يکشنبه ۲۸ آذر ۸۹, ۲۲:۲۹
ممنون جناب غفاری . اما جواب سوال رو پیدا نکردم . من دقیقا به دنبال این 2 جواب هستم :
1- adsl 128 چند بار سریع تر از edge است ؟ (2برابر- 3برار - مساوی - 1/2 .....؟؟)
2-اینترنت ایرانسل با همراه اول از نظر سرعت تفاوتی دارد( اگر ندارد با توجه به هزینه برابر و آنتن دهی بالاتر همراه اول ارجحیت دارد)

در کل من میخواهم به این نتیجه برسم که آیا از این به بعد به جای استفاده از adsl از edge استفاده کنم کار درستی است؟
با تشکر
خواهش می کنم.
جناب بلایندگاردین توضیح داده اند که سرعت EDGE تا 460 کیلوبیت باید باشد ولی مطمئناً در ایران این سرعتها ارائه نمی شود. تا جایی که شنیدم در بهترین حالت 256 کیلوبیت خواهد بود و تا حد دایل آپ هم پایین خواهد آمد و به هیچ وجه نمی توانید افت سرعت را پیگیری کنید.

به هیچ وجه روی اینترنتهای نامحدود ایرانسل حساب نکنید. از پاییز سرویسهای نامحدود ارائه نمی شود و قرار است از ابتدای زمستان مجدداً این سرویسها بصورت حجمی ارائه شود (مثلاً 2 گیگ در ماه)

مطمئناً اگر به ADSL دسترسی دارید، ADSL بهتر از GPRS است. سرعت GPRS همراه اول معمولاً پایینتر از ایرانسل است.

معمولاً به کسانیکه به ADSL دسترسی ندارند و قصد ترید دارند پیشنهاد می شود بسته های حجمی ایرانسل را فعال کنند و برای ترید استفاده کنند.

gerami
سه شنبه ۳۰ آذر ۸۹, ۰۹:۲۴
با سلام وعرض تشکر لطفا بفرمایید چگونه انتی ویروس مکافی 8.7i را در هنگام نصب برخی نرم افزار ها غیر فعال کنیم ؟
ایا هر فایلی که این انتی ویروس ویا سایر ویروس یابها به عنوان ویروس میشناسند واقعا ویروس است ؟ متشکرم

OldModir3
سه شنبه ۳۰ آذر ۸۹, ۱۷:۳۴
با سلام وعرض تشکر لطفا بفرمایید چگونه انتی ویروس مکافی 8.7i را در هنگام نصب برخی نرم افزار ها غیر فعال کنیم ؟
ایا هر فایلی که این انتی ویروس ویا سایر ویروس یابها به عنوان ویروس میشناسند واقعا ویروس است ؟ متشکرم

سلام.

1- آموزش غیرفعال کردن On-Access Scan در آنتی ویروس مک آفی ([Only registered and activated users can see links])

2- اگر ویروس نباشد دارای کدهای مخرب است و بهتر است آنها را پاک کنید (به جز فایل های کیجن برای رجیستر نرم افزارها)

gerami
سه شنبه ۳۰ آذر ۸۹, ۱۹:۱۰
با عرض سلام وتشکر از راهنماییتان. در زمانی که فایل فلشی را در اپرا قصد باز کردن دارم پیام زیر میاید و وقتی کلیک میکنم نمیتونم پلاگین ها را دانلود کنم لطفا را هنمایی بفرمایید با تشکر

OldModir3
سه شنبه ۳۰ آذر ۸۹, ۱۹:۵۱
با عرض سلام وتشکر از راهنماییتان. در زمانی که فایل فلشی را در اپرا قصد باز کردن دارم پیام زیر میاید و وقتی کلیک میکنم نمیتونم پلاگین ها را دانلود کنم لطفا را هنمایی بفرمایید با تشکر
سلام.

خواهش می کنم.

از لینک زیر دانلود و نصب کنید:

Adobe Flash Player 10.1.102.64 ([Only registered and activated users can see links])

.

AliROCK
چهارشنبه ۱ دي ۸۹, ۱۷:۱۱
ایا برنامه ای برای تست مودم adsl هست منظور تست سخت افزاری هست که مودم ایرادی نداشته باشد؟

OldModir3
چهارشنبه ۱ دي ۸۹, ۱۷:۲۸
ایا برنامه ای برای تست مودم adsl هست منظور تست سخت افزاری هست که مودم ایرادی نداشته باشد؟
سلام.

فکر می کنم باید از طریق نرم افزاری تست کنید و تست سخت افزاری را به شرکت گارانتی کننده واگذار کنید.

meyti60
پنجشنبه ۹ دي ۸۹, ۰۱:۲۲
با سلام خدمت جناب غفاری و سایر دوستان
من رو سیستمم یه مشکل پیدا کردم :
کامپیوترم خود بخود ری استارت میکنه:-S
با nod avast macafi ویروس کشی کردم درست نشد:-S
ویندوز رو پاک کردم دوباره نصب کردم ولی بازم نشد:-S
تازه مهمتر اینکه تا میخوام متاتریدر رو اجرا کنم ری استارت میکنه:-S
توضیح: در سایر مواقع کمتر ری استارت میشه ولی با اجرا کردن برنامه متاتریدر حتما ری استارت میکنه :-S
خلاصه به دادم برسین اعصابمو خورد کرده
ممنون

OldModir3
پنجشنبه ۹ دي ۸۹, ۱۰:۴۹
با سلام خدمت جناب غفاری و سایر دوستان
من رو سیستمم یه مشکل پیدا کردم :
کامپیوترم خود بخود ری استارت میکنه:-S
با nod avast macafi ویروس کشی کردم درست نشد:-S
ویندوز رو پاک کردم دوباره نصب کردم ولی بازم نشد:-S
تازه مهمتر اینکه تا میخوام متاتریدر رو اجرا کنم ری استارت میکنه:-S
توضیح: در سایر مواقع کمتر ری استارت میشه ولی با اجرا کردن برنامه متاتریدر حتما ری استارت میکنه :-S
خلاصه به دادم برسین اعصابمو خورد کرده
ممنون
سلام.

ابتدا تمامی آنتی ویروس های نصب شده را با برنامه ی Your Uninstaller ([Only registered and activated users can see links]) حذف کنید. برنامه های Startup را حد ممکن توسط Run/MSConfig غیر فعال کنید.

احتمالاً مشکل از رم سیستم شماست. دلایل دیگری که باعث ریست شدن سیستم می شوند داغ شدن بیش از حد CPU یا کارت گرافیک است. با توجه به اینکه شما کار گرافیکی سنگینی انجام نمی دهید بحث کارت گرافیک منتفی است.

ابتدا درب کیس را باز کنید. رم را خارج کرده و در اسلات دیگری قرار دهید. اگر 2 رم دارید، ابتدا یکی را تست کنید و اگر مجدداً سیستم ریست شد رم را خارج کرده و رم دیگری را قرار دهید. از درست عمل کردن فن CPU اطمینان حاصل کنید.

با استفاده از برنامه Everest ([Only registered and activated users can see links]) می توانید دمای قسمت های مختلف سیستم را چک کنید. بعد از نصب برنامه با مراجعه به منوی File/Preferences در بخش Hardware Monitoring و سپس Sensor Icon با فعال کردن گزینه ها می توانید دمای بخشهای مختلف سیستم را در System tray ببینید.

mahyar_bt
پنجشنبه ۹ دي ۸۹, ۱۱:۳۸
سلام
دوستان من میخوام اینترنت pc که از طریق lan به pc وصل هست با لپ تاپ share کنم لپ تاپ خودش وایرلس داره و منم یه دونه از این usb های وایرلس گرفتم ولی متاسفانه نمیتونم اینترنت share کنم به ظاهر هم دو سیستم بهم وصل میشن ولی اینترنت share نمیشه از ای پی دادن بگیر تا تیک allow internet.... یعنی تمام کار های لازم انجام دادم ولی بازم نشد :( ویندوز ها هم هر دو 7 هستند
ممنون میشم راهنمایی کنید

seyed
جمعه ۱۰ دي ۸۹, ۲۲:۲۴
من در یک مسافرت بعلت اینکه حافظه فلش دوربین دیجیتالم جا نداشت مجبور شدم تعدادی از عکسهایم را پاک کنم آیا میتوانم توسط نرم افزا ر آنها را بازیابی کنم
با تشکر

coolstone
جمعه ۱۰ دي ۸۹, ۲۲:۳۱
سلام
اگه کامپیوترت به صورت یک درایو مموری دوربینت رو تشخیص بده و تا به حال هم روی اون قسمتی از حافظه دوربینت که عکس هات بوده عکسی ننشسته باشه(از لحاظ آدرس دهی سخت افزاری) راحت با یه نرم افزار ریکاوری می تونی برش گردونی
اگه هم که بعد از اون قضیه کلی عکس گرفتی و حافظه گوشیت چند بار پر و خالی شده نمی شه :D
من با نرم افزار easy recovery کار کردم خوب جواب داد در ضمن رایگانم هست

حاج محمد مهربون
شنبه ۱۱ دي ۸۹, ۱۴:۲۸
سلام
من یه فلش 8 گیگ دارم که وقتی فایلهای بالای 10 مگ رو روش کپی میکنم ، اون فایلها رو خراب میکنه ، و یه جورایی انگار به درد انتقال فایلهای کمتر از 10 مگ میخوره ، آیا امکان رفع این مشکل به وسیله نرم افزار یا هر ترفند دیگه ای هست؟
با تشکر

OldModir3
شنبه ۱۱ دي ۸۹, ۱۷:۰۳
سلام
من یه فلش 8 گیگ دارم که وقتی فایلهای بالای 10 مگ رو روش کپی میکنم ، اون فایلها رو خراب میکنه ، و یه جورایی انگار به درد انتقال فایلهای کمتر از 10 مگ میخوره ، آیا امکان رفع این مشکل به وسیله نرم افزار یا هر ترفند دیگه ای هست؟
با تشکر
سلام.

احتمالاً از فلش های تقلبی چینی تهیه کرده اید و بعید میدونم مشکل آن قابل حل باشد.

تنها راهی که پیشنهاد می شود اینست که با استفاده از Disk Management ([Only registered and activated users can see links]) ویندوز یکبار آنرا فرمت کنید. دقیقاً نمیدونم امکان Delete Volume فلش هست یا نه. اگر امکانش هست در Disk Management یکبار پارتیشن فلش را حذف کرده و مجدداً ایجاد کنید.

OldModir3
شنبه ۱۱ دي ۸۹, ۲۲:۵۰
سلام
دوستان من میخوام اینترنت pc که از طریق lan به pc وصل هست با لپ تاپ share کنم لپ تاپ خودش وایرلس داره و منم یه دونه از این usb های وایرلس گرفتم ولی متاسفانه نمیتونم اینترنت share کنم به ظاهر هم دو سیستم بهم وصل میشن ولی اینترنت share نمیشه از ای پی دادن بگیر تا تیک allow internet.... یعنی تمام کار های لازم انجام دادم ولی بازم نشد :( ویندوز ها هم هر دو 7 هستند
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام.

لینک زیر را ببینید:

باید اداپتر LAN و وایرلس را در دسکتاپ Bridge کنید. سپس برای اداپتر وایرلس پی سی آی پیه ثابت تعریف کنید. بعد از انجام این کارها باید در اداپتر لپ تاپ و در بخش gateway آی پیه اداپتر وایرلس PC را وارد کنید.

چی نوشتم :D

seyed
شنبه ۱۱ دي ۸۹, ۲۳:۱۰
سلام
اگه کامپیوترت به صورت یک درایو مموری دوربینت رو تشخیص بده و تا به حال هم روی اون قسمتی از حافظه دوربینت که عکس هات بوده عکسی ننشسته باشه(از لحاظ آدرس دهی سخت افزاری) راحت با یه نرم افزار ریکاوری می تونی برش گردونی
اگه هم که بعد از اون قضیه کلی عکس گرفتی و حافظه گوشیت چند بار پر و خالی شده نمی شه :D
من با نرم افزار easy recovery کار کردم خوب جواب داد در ضمن رایگانم هست
با تشکر
دوربین من CANON است که همراه با آن یک نرم افزار داده میشود که پس از نصب آن واتصال دوربین درMY COMPUTER یک آیکون نمایش داده میشود
راه دیگر آن است که فلش را درون یک رم ریدر بگذاری وبهUSB وصل کنی
آیا این دو روش جهت recovery تفاوت دارد

coolstone
شنبه ۱۱ دي ۸۹, ۲۳:۱۸
از لحاظ عرفی زیاد نه
اما از لحاظ سرعتی بعضی مواقع رم ریدر بهتر جواب می ده
البته بازم می گم به شرطی کلا می تونی بازیابی کنی که فایل های جدید سر جای اونایی که پاک کردی ننشسته باشن
نرم افزار گیر آوردی؟ اگه نه بگو واست بذارم
توی مجموعه لرد یا کینگ راحت می تونی پیدا کنی

rostamim
پنجشنبه ۱۶ دي ۸۹, ۱۲:۱۲
سلام
خسته نباشید
من الان از ویندوزسون استفاده میکنم قصد دارم نماد ساعت //برای استفاده از ثانیه شمار//
را روی دیسکتاپ بیاورم
باید چگونه اینکاررا انجام دهم؟
مرسی

OldModir3
پنجشنبه ۱۶ دي ۸۹, ۱۳:۴۲
سلام
خسته نباشید
من الان از ویندوزسون استفاده میکنم قصد دارم نماد ساعت //برای استفاده از ثانیه شمار//
را روی دیسکتاپ بیاورم
باید چگونه اینکاررا انجام دهم؟
مرسی
سلام.

نمایش دقیق ساعت با WDaliClock ([Only registered and activated users can see links])

.

gerami
يکشنبه ۱۹ دي ۸۹, ۰۰:۲۰
جناب اقای غفاری عزیز سلام امید وارم که ایام به کام باشد و تشکر ویژه ی اینجانب را به خاطر زحماتی که میکشید پذیرا باشید.لطفا در مورد موارد ذیل راهنمایی بفرمایید:

1-چگونه تنها از یک فایل یا یک پوشه (نه یک درایو )بک اپ بگیریم که بتوانیم پس از نصب ویندوز و پس از اجرا تمام خصوصیات قبل را داشته باشد .چون با نورتون گاست فقط از درایوها میتوان بک اپ گرفت؟

2-با چه نرم افزاری میتوان کامپیوتر را تنظیم کنیم تا در زمانی خاص روشن شود؟

3-نرم افزاری که بتوان فایل ها ی متنی را برای موبایل تغییر فرمت دهیم را معرفی فرمایید .

4- چگونه میتوانیم بدون فرمت یک درایو حجم ان درایو را به دوقسمت تقسیم کنیم ؟

بابت زیادی سوالات عذر خواهی میکنم .#:-S

>:D< با تشکر >:D<

alireza_ironi
يکشنبه ۱۹ دي ۸۹, ۰۳:۱۲
آقای غفاری ویندوزمن7 هست .
یک cd مولتی مدیا دارم میخوام اجرا کنم این پیغام رومیده .
مثل اینکه changeres.ocxبرای سون اجرا نمیشه راهکاری دارید ؟

OldModir3
يکشنبه ۱۹ دي ۸۹, ۰۸:۲۷
آقای غفاری ویندوزمن7 هست .
یک cd مولتی مدیا دارم میخوام اجرا کنم این پیغام رومیده .
مثل اینکه changeres.ocxبرای سون اجرا نمیشه راهکاری دارید ؟

سلام.

از لینک زیر فایل را دانلود کنید:

فایل changeres.ocx را Extract کرده و در فولدر System32 کپی کنید.

از منوی Start/Run را اجرا کرده، عبارت زیر را وارد نمایید و برروی OK کلیک کنید:

regsvr32 C:\Windows\System32\changeres.ocx

alireza_ironi
يکشنبه ۱۹ دي ۸۹, ۲۱:۲۳
متاسفانه بازم درست نشد و نمیتونه پیداش کنه واین ارور رو بعد از run میده

OldModir3
يکشنبه ۱۹ دي ۸۹, ۲۲:۴۲
متاسفانه بازم درست نشد و نمیتونه پیداش کنه واین ارور رو بعد از run میده

CD ای که قصد اجرای اون را دارید چی هست؟ فرمت فایلهاش چیه؟ :-?

.

seyed
سه شنبه ۲۱ دي ۸۹, ۲۱:۲۷
بر روی یک کامپیوتر که ویندوز 98 بر روی آن نصب بود ویندوز ایکس پی نصب کردم اما قسمت صوت کار نمیکند به کنترل پنل رفتم ودر قست sound دیدم که no device default نشان میدهد وهر کار کردم نتوانستم از جائی دیوایس را وارد این قسمت کنم لطفا راهنمائی کنید
با تشکر

OldModir3
سه شنبه ۲۱ دي ۸۹, ۲۲:۰۳
بر روی یک کامپیوتر که ویندوز 98 بر روی آن نصب بود ویندوز ایکس پی نصب کردم اما قسمت صوت کار نمیکند به کنترل پنل رفتم ودر قست sound دیدم که no device default نشان میدهد وهر کار کردم نتوانستم از جائی دیوایس را وارد این قسمت کنم لطفا راهنمائی کنید
با تشکر
سلام.

باید مدل کارت صدا را بدانید تا برای ویندوز XP درایور آنرا دانلود و نصب کنید.

اگر به اینترنت ADSL دسترسی دارید از منوی Start/Window Update را اجرا کنید و منتظر بمانید تا لیست آپدیت ها نشان داده شود. احتمال دارد در بخش سخت افزار (درایورها) درایور کارت صدای شما موجود باشد.

gerami
چهارشنبه ۲۲ دي ۸۹, ۰۱:۳۹
جناب اقای غفاری عزیز سلام امید وارم که ایام به کام باشد و تشکر ویژه ی اینجانب را به خاطر زحماتی که میکشید پذیرا باشید.لطفا در مورد موارد ذیل راهنمایی بفرمایید:

1-چگونه تنها از یک فایل یا یک پوشه (نه یک درایو )بک اپ بگیریم که بتوانیم پس از نصب ویندوز و پس از اجرا تمام خصوصیات قبل را داشته باشد .چون با نورتون گاست فقط از درایوها میتوان بک اپ گرفت؟

3-نرم افزاری که بتوان فایل ها ی متنی را برای موبایل تغییر فرمت دهیم را معرفی فرمایید .

با سلام اگر دوستانی هم در مورد سوالات فوق اطلاعاتی دارند لطفا در پاسخ دادن به اقای غفاری عزیز کمک کنند تا فقط ایشان پاسخ دهنده نباشند .با تشکر از کلیه ی دوستان

OldModir3
چهارشنبه ۲۲ دي ۸۹, ۲۳:۱۱

سلام.

خواهش می کنم و ممنون :)

پست شما را ندیده بودم.

1- با استفاده از نرم افزار Acronis می توانید از یک یا چندی فایل و فولدر و بصورت زمان بندی شده بک آپ بگیرید:

2- باید در تنظیمات مادربرد این گزینه را فعال و تنظیم کنید:

3- متوجه سئوالتون نشدم. اکثر سیستم های عامل موبایل فایل txt را اجرا و ویرایش می کنند. تغییر فرمت به چی؟

4- با استفاده از برنامه Acronis Disk Director Suite . به زودی آموزش این برنامه را قرار خواهم داد. البته با استفاده از Disk Management ویندوز هم میتوانید ولی باید درایو را فرمت کنید.

.

RA11
پنجشنبه ۲۳ دي ۸۹, ۱۳:۵۶
سلام

خواستم بدانم آیا می شه هنگام پخش موسیقی از یک پلیر آن را با پلیر دیگری ضبط کرد .

مثلا هنگام پخش با media player آن را با winamp ضبط کنیم .

با سپاس

حاج محمد مهربون
پنجشنبه ۲۳ دي ۸۹, ۱۴:۱۶
سلام

خواستم بدانم آیا می شه هنگام پخش موسیقی از یک پلیر آن را با پلیر دیگری ضبط کرد .

با سپاس

هدفتون از این کار چیه؟

تغییر فرمت یا جداسازی موسیقی از فیلم یا....؟

اگه بگین من شاید بتونم کمکتون کنم:)

saeidr88
پنجشنبه ۲۳ دي ۸۹, ۱۶:۰۸
سلام

با سپاس

با jetaudio ورژنهای جدیدش میتونی موسیقی رو هنگام پخش ضبط کنی و در ضمن می تونی بلندی صدای آهنگ رو هم انتخاب کنی که این کار بیشتر توی استفاده آهنگ بعنوان زنگ توی گوشی ها خیلی کاربرد داره

RA11
پنجشنبه ۲۳ دي ۸۹, ۲۲:۴۷
سلام

با تشکر از دوستانی که راهنمایی کردند و به پرسش بنده عنایت داشتند .

چون برنامه ای که باهاش کار می کنم با فرمت می دی پخش می شه مجبورمصداشو ضبط کنم .

اول با jetaudio آزمایش می کنم ببینم چی مشه .

حیلی ممنون از راهنمایی دوستان عزیز انجمن .

RA11
سه شنبه ۲۸ دي ۸۹, ۱۴:۵۰
سلام به اهالی انجمن

یک مشکل بزرگ سخت افزاری برام اتفاق افتاد و حسابی حالم گرفته شده .

موضوع از این قراره که یک هارد اکسترنال 500 گیگ هست که دو یا سه هفته پیش خریداری شد وحالا بعد از اینکه تمام اطلاعات مهم هارد رو به این درایو منتقل

کردم درایو باز نمیشه و اصلا انگار وجود خارجی نداره .

به خاطر داشتن گارانتی شرکت حاضر شد یک هارد نو به ما بدهد ولی این دردی دوا نمی کنه چون نمی دانم اطلاعات موجود درهارد دیسک را چطوری برگردانم .

از دوستان کسی هست که سررشته ای در این موارد داشته باشه و بتونه کمکی بکنه ؟

با تشکر

pourabdollah
سه شنبه ۲۸ دي ۸۹, ۱۵:۵۵
سلام به اهالی انجمن

موضوع از این قراره که یک هارد اکسترنال 500 گیگ هست که دو یا سه هفته پیش خریداری شد وحالا بعد از اینکه تمام اطلاعات مهم هارد رو به این درایو منتقل

به خاطر داشتن گارانتی شرکت حاضر شد یک هارد نو به ما بدهد ولی این دردی دوا نمی کنه چون نمی دانم اطلاعات موجود درهارد دیسک را چطوری برگردانم .

با تشکر

احتمال داره هاردی که گرفتی مثل بعضی از این فلش های قلابی باشه که ظرفیت بالا نشون می ده و هر چی بریزی توش دوباره نگاه کنی هیچی توش نیست . اگه از اینها باشه که دیگه هیچی ازش در نمیاد و همه اطلاعاتت از بین رفته ولی اگه از نوع اصلی و مارک مشهور باشه می تونید درایو را با برنامه های باز یابی قوی دوباره بدست بیارید.

ارادتمند پورعبدالله

OldModir3
سه شنبه ۲۸ دي ۸۹, ۱۶:۵۱
سلام به اهالی انجمن

با تشکر
سلام.

اگر وقتی به سیستم وصل می کنید هیچ اتفاقی نمی افته و فقط صدای متصل شدن USB به سیستم را می شنوید، بعید میدونم بتونید اطلاعات را برگدونید. بازگرداندن اطلاعات فقط در صورتی ممکن است که درایو نشان داده شود.

ali.forex
چهارشنبه ۲۹ دي ۸۹, ۱۹:۳۵
سلام
دوستان الان به طور اتفاقی یکی از فولدر ها ی کامپیوترم رو HIdden کردم ولی الان دیگه نمی دونم چه جوری برش گردونم بدبختی فولدر کار آموزیم بود به شدت کارش دارم.ویندوزم XP هست .توی folder option ودر تبview هربار گزینه show hidden files and foldersرو انتخاب می کنم دوباره نشون نمی ده و جالب اینکه دوباره که folder option رو باز می کنم همون گزینه قبلیه یعنیdon't show hidden files and folders.
کمک کنید.
ممنون.

OldModir3
چهارشنبه ۲۹ دي ۸۹, ۲۲:۲۰
سلام
دوستان الان به طور اتفاقی یکی از فولدر ها ی کامپیوترم رو HIdden کردم ولی الان دیگه نمی دونم چه جوری برش گردونم بدبختی فولدر کار آموزیم بود به شدت کارش دارم.ویندوزم XP هست .توی folder option ودر تبview هربار گزینه show hidden files and foldersرو انتخاب می کنم دوباره نشون نمی ده و جالب اینکه دوباره که folder option رو باز می کنم همون گزینه قبلیه یعنیdon't show hidden files and folders.
کمک کنید.
ممنون.
سلام.

دقیقاً اسم فولدر را میدونید چیه؟

ali.forex
چهارشنبه ۲۹ دي ۸۹, ۲۲:۵۰
سلام.

دقیقاً اسم فولدر را میدونید چیه؟

با سلام

اسم فولدر دقیقا هست : amazing

alisoli
پنجشنبه ۳۰ دي ۸۹, ۰۰:۳۰
سلام به اهالی انجمن

با تشکر

سلام دوست عزیز

قبل از هر کاری سالم بودن ویندوز رو چک کنید.(توصیه میکنم ویندوز را دوباره نصب کنید.)
قبل از وصل کردن هارد به کامپیوتر تمام دستگاههای یو اس بی را از کامپیوتر جدا کنید.
حالا هارد را به کامپیوتر وصل کنید.

اگر کامپیوتر هارد را نشناخت روی بقیه پورتهای یو اس بی امتحان کنید.

اگرباز هم کامپیوتر هارد را نشناخت هارد را به یک کامپیوتر دیگر وصل کنید.

اگر کامپیوتر جدید هارد را شناخت مشکل از پورتهای یو اس بی کامپیوتر شماست و ابتدا درایور یو اس بی و در مرحله دوم یو اس بی پاور کامپیوتر رو چک کنید چون بعضی از پورتهای یو اس بی توانایی راه اندازی هاردهای پر مصرف را ندارند.

بعد از شناخته شدن هارد توسط سیستم با برنامه ریکاوری میشود ا طلاعات را برگردوند.

شما این آزمایش رو انجام دهید و نتیجه رو همراه با جزییات کامپیوتر ومدل هارد به من بگید تا ادامه کار رو توضیح بدم.

موفق باشید.

OldModir3
پنجشنبه ۳۰ دي ۸۹, ۰۱:۵۹
با سلام

اسم فولدر دقیقا هست : amazing

فرضاً فولدری در درایو E داریم با نام ROM که Hidden شده.

از منوی Start/Run را اجرا کنید و تایپ کنید:

E:\ROMاینتر کنید، باز میشه :D

ali.forex
پنجشنبه ۳۰ دي ۸۹, ۱۰:۱۰
فرضاً فولدری در درایو E داریم با نام ROM که Hidden شده.

از منوی Start/Run را اجرا کنید و تایپ کنید:

E:\ROMاینتر کنید، باز میشه :D

یک دنیا تشکر از شما واقعا ممنون.

shampo
پنجشنبه ۳۰ دي ۸۹, ۱۳:۲۱
سلام دوستان

من دو تا سوال داشتم اگر ممكنه به اونها جواب بدين

1- من يك تعداد فابل mp4 ‌دارم با چه نرم افزاري مي تونم اونها رو تبديل به vcd و يا dvd بكنم ؟

2- با چه برنامه اي مي تونم روي فيلمها متني را زير نويس كنم ؟

با تشكر و احترام

OldModir3
پنجشنبه ۳۰ دي ۸۹, ۱۳:۵۵
سلام دوستان

من دو تا سوال داشتم اگر ممكنه به اونها جواب بدين

1- من يك تعداد فابل mp4 ‌دارم با چه نرم افزاري مي تونم اونها رو تبديل به vcd و يا dvd بكنم ؟

2- با چه برنامه اي مي تونم روي فيلمها متني را زير نويس كنم ؟

با تشكر و احترام
سلام.

1-
FormatFactory 2.60 ([Only registered and activated users can see links])
یا
AVS Video Converter ([Only registered and activated users can see links])
یا
Xilisoft Video Converter Ultimate ([Only registered and activated users can see links])

-2
Corel Video Studio ([Only registered and activated users can see links] udio&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a)

موفق باشید.

gerami
پنجشنبه ۳۰ دي ۸۹, ۱۴:۰۸
سلام جناب غفاری عزیز خوب هستید ؟ عذر میخواهم مدتی است پیام ذیل مرتب در صفحه ی دسکتاب ظاهر میشه وهر کدام از گزینه ها را که میزنم باز میاید لطفا راهنمایی کنید منظور این پیام چیه وچگونه میتونیم از اون خلاص شویم؟ متشکرم

15592

gerami
پنجشنبه ۳۰ دي ۸۹, ۱۵:۱۸
با سلام مجدد قصد دانلود برنامه ی بک اپ Acronis True Image Home 2011 v14 Build 5105 Finalتوسط دانلود منیجر را در لینک [Only registered and activated users can see links]-751دارم اما هر بار که دانلود میزنم توسط دانلود خود اپرا دانلود میشه وچون سرعت ان در دانلود کم است میخواهم با منیجر دانلود کنم لطفا در این مورد هم را هنمایی بفر ما یید چگونه منیجر را به اپرا در این لینک بشناسانم ؟متشکرم

shampo
پنجشنبه ۳۰ دي ۸۹, ۱۵:۱۹
سلام.

1-
FormatFactory 2.60 ([Only registered and activated users can see links])
یا
AVS Video Converter ([Only registered and activated users can see links])
یا
Xilisoft Video Converter Ultimate ([Only registered and activated users can see links])

-2
Corel Video Studio ([Only registered and activated users can see links] udio&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a)

موفق باشید.

از پاسخ سريع تون متشكرم آقاي غفاري

اگر ممكنه راهنمايي كنيد در صورتيكه بخوام برروي يك فيلم افكتهاي مختلف و زيبا را ايجاد كنم و يا از برش چند فيلم يك فيلم جديد ايجاد كنم از چه برنامه اي مي تونم استفاده كنم

پيشا پيش ازشما كمال تشكر را دارم

OldModir3
پنجشنبه ۳۰ دي ۸۹, ۱۶:۴۶
سلام جناب غفاری عزیز خوب هستید ؟ عذر میخواهم مدتی است پیام ذیل مرتب در صفحه ی دسکتاب ظاهر میشه وهر کدام از گزینه ها را که میزنم باز میاید لطفا راهنمایی کنید منظور این پیام چیه وچگونه میتونیم از اون خلاص شویم؟ متشکرم

15592

سلام.

تصویر زیر را ببینید:

OldModir3
پنجشنبه ۳۰ دي ۸۹, ۱۶:۵۶
با سلام مجدد قصد دانلود برنامه ی بک اپ Acronis True Image Home 2011 v14 Build 5105 Finalتوسط دانلود منیجر را در لینک [Only registered and activated users can see links]-751دارم ([Only registered and activated users can see links]-751%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85) اما هر بار که دانلود میزنم توسط دانلود خود اپرا دانلود میشه وچون سرعت ان در دانلود کم است میخواهم با منیجر دانلود کنم لطفا در این مورد هم را هنمایی بفر ما یید چگونه منیجر را به اپرا در این لینک بشناسانم ؟متشکرم

سلام.

تصویر زیر را ببینید و IDM ([Only registered and activated users can see links]) را در Opera ([Only registered and activated users can see links]) فعال کنید:

OldModir3
پنجشنبه ۳۰ دي ۸۹, ۱۷:۰۳
از پاسخ سريع تون متشكرم آقاي غفاري

اگر ممكنه راهنمايي كنيد در صورتيكه بخوام برروي يك فيلم افكتهاي مختلف و زيبا را ايجاد كنم و يا از برش چند فيلم يك فيلم جديد ايجاد كنم از چه برنامه اي مي تونم استفاده كنم

پيشا پيش ازشما كمال تشكر را دارم

سلام.

خواهش می کنم.

از Corel Video Studio ([Only registered and activated users can see links] udio&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a)

این برنامه محیطی کاربر پسند دارد و کار با آن زیاد مشکل نیست.

gerami
پنجشنبه ۳۰ دي ۸۹, ۱۷:۵۵
سلام.

تصویر زیر را ببینید:

با سلام ممنون از پاسخگوییتان اما در ان منطقه چیزی نبود .

OldModir3
پنجشنبه ۳۰ دي ۸۹, ۱۸:۱۵
با سلام ممنون از پاسخگوییتان اما در ان منطقه چیزی نبود .
سلام.
خواهش می کنم.

خیلی شبیه به اخطار Opera است. اپرا در حال اجراست و این اخطار را می بینید؟

gerami
پنجشنبه ۳۰ دي ۸۹, ۱۹:۱۸
سلام.
خواهش می کنم.

خیلی شبیه به اخطار Opera است. اپرا در حال اجراست و این اخطار را می بینید؟

متشکرم بله در زمان باز بودن اپرا این اخطار میاید. >:D<>:D<>:D<>:D<

amir-gh
سه شنبه ۱۲ بهمن ۸۹, ۱۵:۲۳
باسلام
روی دستگاهم ویندوز ایکس پی می خواهم نصب کنم وقتی پارتیشن بندی و کارهای اولیه انجام میشه موقعی که ری استارت میکنه که بقیه اطلاعات ویندوز رو تکمیل کنه اصلا صفحه ای بالا نمیادو صفحه مانیتور سیاه هست مشکل از چی میتونه یاشه؟
مادر برد هم مارکهfoxconn هستش
با تشکر

OldModir3
سه شنبه ۱۲ بهمن ۸۹, ۱۶:۰۵
باسلام
روی دستگاهم ویندوز ایکس پی می خواهم نصب کنم وقتی پارتیشن بندی و کارهای اولیه انجام میشه موقعی که ری استارت میکنه که بقیه اطلاعات ویندوز رو تکمیل کنه اصلا صفحه ای بالا نمیادو صفحه مانیتور سیاه هست مشکل از چی میتونه یاشه؟
با تشکر
سلام.

CD ویندوز را تغییر داده و تست کنید.

angella_ahrari
سه شنبه ۱۲ بهمن ۸۹, ۱۹:۴۶
باسلام
با تشکر

در صورتی که با سی دی دیگه ای هم تست کردید و باز هم همون مشکل باقی بود، به احتمال قوی مشکل از هاردتون هست. چک کنید ببینید Bad Sector می ده یا نه. اگر داد یک راه حل موقت می دم که امتحان کنید شاید جواب بده:
1- موقع پارتیشن بندی درایو اول رو Free کنید، یعنی هاردتون رو از اول اولش پارتیشن نکنید، بذارید به اندازه یک درایو از اولش خالی بمونه و مابقی رو پارتیشن کنید. بعد هم ویندوزتون رو نصب کنید و ان شاء الله که قضیه حل می شه.
- البته این جوری به مرور زمان سرعت سیستم تون افت می کنه، فقط یک راه حل موقته!!
- اگه نمی دونید چطوری Bad Sector رو چک کنید بگید تا بگم.

amir-gh
سه شنبه ۱۲ بهمن ۸۹, ۲۱:۴۱
در صورتی که با سی دی دیگه ای هم تست کردید و باز هم همون مشکل باقی بود، به احتمال قوی مشکل از هاردتون هست. چک کنید ببینید Bad Sector می ده یا نه. اگر داد یک راه حل موقت می دم که امتحان کنید شاید جواب بده:
1- موقع پارتیشن بندی درایو اول رو Free کنید، یعنی هاردتون رو از اول اولش پارتیشن نکنید، بذارید به اندازه یک درایو از اولش خالی بمونه و مابقی رو پارتیشن کنید. بعد هم ویندوزتون رو نصب کنید و ان شاء الله که قضیه حل می شه.
- البته این جوری به مرور زمان سرعت سیستم تون افت می کنه، فقط یک راه حل موقته!!
- اگه نمی دونید چطوری Bad Sector رو چک کنید بگید تا بگم.
ممنون از شما
شما درست می فرمایید bad sector داشت البته مجبور شدم ببرم جایی تا ان را بر طرف کنم
اگر برای شما امکان داره یک تو ضیحی بدهید که چطور می تونستم که خودم متوجه بشم و نرم افزار بر طرف کردن ان چیست؟فکر کنم به درد تمام دوستان دیگه هم بخوره.
البته به من گفته شد که bad sector نرم افزاری بوده
با تشکر از شما

hamidkhan
چهارشنبه ۱۳ بهمن ۸۹, ۱۱:۱۰
ایا میشه همزمان روی مانیتور دو تا متاتریدر باز شده کنار هم داشته باشیم؟

angella_ahrari
پنجشنبه ۱۴ بهمن ۸۹, ۱۴:۱۵
ایا میشه همزمان روی مانیتور دو تا متاتریدر باز شده کنار هم داشته باشیم؟

بله می شه، برای ان منظور: (توضیحات برای ویستا و 7)
1- هر دو مانیتور رو به کیس وصل کرده و کامپیوتر رو روشن کنید.
2- بعد از اینکه سیستم بالا اومد وسط صفحه دسکتاپ کلیک راست کرده و گزینه Screen Resolution رو انتخاب کنید.
در صفحه باز شده از قسمت Multiple Displays می تونید تعیین کنید که نحوه نمایش تصور توسط مانیتور ها چطور باشه.
- توضیح گزینه های مختلف:
Duplicate display
هر دو مانیتور دقیقا تصویر یکسانی نمایش بدن (انگار که هر کدوم یک کپی یکسانی از دسکتاپ رو نمایش می دن)
Extend display
یه قسمتی از دسکتاپ رو مانیتور اول نمایش می ده و ادامه ش رو مانیتور دوم (یعنی تصویر و نمایش هیچکدوم به تنهایی و بدون دیگری کامل نیست و حتما باید کنار هم باشن که تصور کامل بشه)
اون دو تای دیگه هم به ترتیب می گن که فقط یکی از مانیتور ها تصویر رو نمایش بده و اون یکی دیگه خاموش باشه
- البته جهت دسترسی سریعتر به این تنظیمات کافیه دکمه های زیر از صفحه کلید رو همزمان فشار بدین تا سریعتر تنظیمات رو انجام بدین:
Windows + P

موفق باشید

angella_ahrari
پنجشنبه ۱۴ بهمن ۸۹, ۱۸:۴۶
اگر برای شما امکان داره یک تو ضیحی بدهید که چطور می تونستم که خودم متوجه بشم
در درجه اول از طریق تجربه، در درجه دوم اینکه خوب اگه مراحل اول رو درست انجام میده و بعد از بوت یه جوری میشه که انگار نه انگار خوب یعنی سی پی یو درست کار کرده، رم هم درست کار کرده (چون اگه هر کدوم از این دوتا ایراد می داشت اصلا همون مرحله اول هم انجام نمی شد!!) و حالا که دوباره برگشته خونه اولش یعنی هارده که یه مشکلی داشته که تنظیمات رو نتونسته نگه داره! و در درجه سوم اینکه احتمالا قبل از اینکه تصمیم به تعویض ویندوز بگیرید سیستم بدجور کند بوده و هنگ می کرده و احتمالا چند باری هم Blue Screen شاید داده باشه و ... با برخورد به هر کدوم از این نشانه ها شما می باید که قبل از تعویض سیستم عامل از مسیر زیر در جهت تشخیص مشکل و رفعش اقدام میکردید (که نکردید و برای همین هم متوجه مشکل نشدید): (توضیحات برای ویندوز 7 و ویستا)
1- Start => computer (right click) => manage
2- disk management (از قسمت سمت چپ پنجره باز شده) (right click) => all tasks => properties
3- Tools => (error checking) check now
بعد در پنجره باز شده تیک دوم رو بزنید و دکمه start رو کلیک کنید.

و نرم افزار بر طرف کردن ان چیست؟

این هم همون درجه چهارمه که استفاده از نرم افزار های خاصی هست که برای تست و تنظیم سخت افزار ها ی سیستم طراحی شدن و اکثرا هم Bootable هستن (یعنی برای اینکه بری تو محیطش باید مثل سی دی ویندوز بذاریش توی درایو سی دی و سیستم رو ری استارت کنی تا سیستم از روی سی دی بیاد بالا) و اکثرا هم در صورتی که ایرادات قابل رفع باشه اون کار رو هم براتون انجام می دن و درستش می کنن.
دراین مورد متاسفانه فعلا نمی تونم راهنمایی خوبی بکنم چون یه 5 ، 6 سالی می شه که از این کارا نکردم و اطلاعاتم به روز نیست، در عین حال اون قدیما نرم افزاری بود به اسم Hiren که خوب بود برای این کارا، نمی دونم ورژن های جدیدش آیا الان اومده یا اصلا نرم افزارهای جدیدتر و بهتری تولید شده باشه! در هر حال توی اینترنت یه سرچ بکنید اطلاعات زیادی به دست می یارید
موفق باشید.

gerami
جمعه ۱۵ بهمن ۸۹, ۱۷:۰۹
با سلام وعرض تشکر لطفا بفر مایید در ویندوز 7 چگونه میتونیم مانند ویندوز xp (در قسمت فولدر اپشن ) فایلهای هیدن را از این حالت بیرون اورد ؟متشکرم >:D<

hamid87
جمعه ۱۵ بهمن ۸۹, ۱۷:۲۸
سلام
در تب پنجره, قسمتorganize را انتخاب و بعد folder and search options

بقیه کار ها هم مثل xp هست

mostafa ghobadi
جمعه ۱۵ بهمن ۸۹, ۱۹:۱۴
سلام به همه دوستان
راستش یه چند وقتیه که سیستمم خیلی دیر میاد بالا و منم رفتم یه جا وبهم گفت باید رمتو ببری بالا منم بردم.
ولی دوباره دیر میاد بالا بعد از کلی دیر اومدن بالا تازه شروع میکنه به ناز کردن و یه عددی را نشان میدهد که زیاد میشود و وقتی دکمه esc را میزنم قطع میشود و دوباره یه نیم ساعتی طول میکشه تا بالا بیاد و جدیدن هم میگه هارد باید تست بشه و بعد از همه این مراحل تازه یه ده دقیقه هم اون طول میکشه تا تموم شه و بعدش تازه ویندوز میاد بالا.
خواهشن کمکم کنید خیلی دارم اذیت میشم.
:(:(:((:((

hamidkhan
جمعه ۱۵ بهمن ۸۹, ۱۹:۴۴
سلام به همه دوستان
راستش یه چند وقتیه که سیستمم خیلی دیر میاد بالا و منم رفتم یه جا وبهم گفت باید رمتو ببری بالا منم بردم.
ولی دوباره دیر میاد بالا بعد از کلی دیر اومدن بالا تازه شروع میکنه به ناز کردن و یه عددی را نشان میدهد که زیاد میشود و وقتی دکمه esc را میزنم قطع میشود و دوباره یه نیم ساعتی طول میکشه تا بالا بیاد و جدیدن هم میگه هارد باید تست بشه و بعد از همه این مراحل تازه یه ده دقیقه هم اون طول میکشه تا تموم شه و بعدش تازه ویندوز میاد بالا.
خواهشن کمکم کنید خیلی دارم اذیت میشم.
:(:(:((:((

دوست عزیز سیستمتون زیادی سنگین شده یعنی تا تونستین نرم افزارهای مختلف نصب کردین یا درایو سی خیلی بر شده . اگه میتونین ویندوز رو مجدد نصب کنین که خیلی بهتره اگه نمیشه سعی کنین فایلها و نرم افزارهای زیادی رو از درایو سی باک کنین. ضمنا انتی ویروسها هم یه مقدار سیستم رو کند میکنن . در مورد چک کردن درایو موقع بالا امدن ویندوز میتونید با زدن یکی از کلیدهای کیبورد فرقی نمیکنه هر کلیدی این مورد رو لغو کنید ولی حتما قبل از شروع به چک کردن باید اینکار را بکنید .
موفق باشید.

mostafa ghobadi
جمعه ۱۵ بهمن ۸۹, ۲۰:۰۸
دوست عزیز سیستمتون زیادی سنگین شده یعنی تا تونستین نرم افزارهای مختلف نصب کردین یا درایو سی خیلی بر شده . اگه میتونین ویندوز رو مجدد نصب کنین که خیلی بهتره اگه نمیشه سعی کنین فایلها و نرم افزارهای زیادی رو از درایو سی باک کنین. ضمنا انتی ویروسها هم یه مقدار سیستم رو کند میکنن . در مورد چک کردن درایو موقع بالا امدن ویندوز میتونید با زدن یکی از کلیدهای کیبورد فرقی نمیکنه هر کلیدی این مورد رو لغو کنید ولی حتما قبل از شروع به چک کردن باید اینکار را بکنید .
موفق باشید.
سلام ممنون بابت جواب
راستش نه سیستم سبک است ویندوز هم عوض کردم ولی باز همین مشکل را دارد
بدجوری اذیت میکنه
اگه راهکار دیگه ای بنظرتون رسید ممنون میشم که راهنماییم کنید
:(:(

angella_ahrari
شنبه ۱۶ بهمن ۸۹, ۰۱:۲۲
اگر قبلا سرعتش اکی بوده که پس ربطی به رم نداره! به احتمال قوی مشکل یا از هارد هست یا هم سی پی یو و یا خود سیستم عامل!!
برای تست هارد می تونید این کار رو بکنید (کپی از یکی از پست های قبلیم)

(توضیحات برای ویندوز 7 و ویستا)
1- Start => computer (right click) => manage
2- disk management (از قسمت سمت چپ پنجره باز شده) (right click) => all tasks => properties
3- Tools => (error checking) check now
بعد در پنجره باز شده تیک دوم رو هم بزنید و دکمه start رو کلیک کنید.

البته برای تست سخت افزار ها برنامه های زیادیهم موجون که می تونید گیر بیارید و تست کنید.
یک راه دیگه هم که آسانترین و گلابی ترین راه می باشد :D اینه که اول سیستم عامل رو عوض کنید، اگر درست شده که هیچ، اگر نشد یک کیس دیگه از دوست و رفیقی گیر بیارین،یک بار هارد رو عوض کنید، اگر با این هارد جدید اوضاع اکی بود که هیچ، اگر نبود سی پی یو رو عوض کنید ( که این کار یه کمی سخته و بدید کسی که بلده انجام بده) ، اگر درست شد که هیچ، اگر نشد به نظر من سیستم تون رو آتیش بزنید دیگه! :))

البته گاهی هم هست که اتصال سی پی یو به صفحه فن سست می شه و بنابراین داغ میکنه و خیلی کند می شه، (مثلا اون کرم سیلسکونی فاسد می شه!) در این صورت قبل از اینکه سی پی یوتون رو بندازید دور یک بار دیگه و با یک کرم کاری تازه امتحانش کنید

لازم است قبل از هر کاری اول از اطلاعات مهمتون یک backup بگیرید!!

gerami
دوشنبه ۱۸ بهمن ۸۹, ۰۹:۱۳
با سلام
دو ویندوز xp و سون روی کامپیوترم نصب کرده ام که سون روی دریو D و xp روی درایو c نصب شده و هر بار که کامپیوتر را روشن میکنم اگر پای کامپیوتر باشیم میتونیم XP را انتخاب کنیم و وارد محیط xp شویم ولی اگر نباشیم اتوماتیک روی سون میره . حال دوستان بفرماید چگونه میتونیم کاری کنیم که پس از روشن کردن کامپیوتر فقط وارد محیط XP شویم ؟ ؟ متشکرم>:D<>:D< #:-S

vahidjan
دوشنبه ۱۸ بهمن ۸۹, ۱۰:۳۸
سلام

دوستان من می خواهم ویندوز خودم را عوض کنم ولی به ادرسهائی که توی favorit گذاشتم احتیاج دارم.

از چه طریق می تونم بطو یکجا favorit را در یک درایو دیگه مثلا f ذخیره کنم.

ممنون.

OldModir3
دوشنبه ۱۸ بهمن ۸۹, ۱۳:۴۴
سلام

دوستان من می خواهم ویندوز خودم را عوض کنم ولی به ادرسهائی که توی favorit گذاشتم احتیاج دارم.

ممنون.
سلام.

از اینترنت اکسپلورر استفاده می کنید؟ کدام نگارش؟

OldModir3
پنجشنبه ۲۱ بهمن ۸۹, ۱۸:۲۴
با سلام
دو ویندوز xp و سون روی کامپیوترم نصب کرده ام که سون روی دریو D و xp روی درایو c نصب شده و هر بار که کامپیوتر را روشن میکنم اگر پای کامپیوتر باشیم میتونیم XP را انتخاب کنیم و وارد محیط xp شویم ولی اگر نباشیم اتوماتیک روی سون میره . حال دوستان بفرماید چگونه میتونیم کاری کنیم که پس از روشن کردن کامپیوتر فقط وارد محیط XP شویم ؟ ؟ متشکرم>:D<>:D< #:-S

سلام.

ali.forex
يکشنبه ۲۴ بهمن ۸۹, ۱۰:۰۱
با سلام به آقای غفاری و بقیه دوستان.

آیا کیبورد فارسی آنلاینی وجود داره که بشود بدون احتیاج به نصب فارسی ساز(در موبایل) در فروم ها ازش استفاده کرد و پست زد . ممنون میشم لینکش رو بگذارید.

بسیار ممنون .

alibeti
يکشنبه ۲۴ بهمن ۸۹, ۱۱:۴۶
سلام آقای غفاری بنده بعد از اینکه برنامه NetScream_1.1.31 که برنامه افزایش سرعت اینترنت هست نصب کردم دیگه با ip اصلیم نمیتونم هیچ سایتیو باز کنم ولی وقتی با v--p--n میرم همه سایتها باز میشه!شما میتونید مشکل منو حل کنید؟ برنامه رو پاک کردم ولی مشکلم حل نشده! لطفا راهنمایی کنید

Wizem
يکشنبه ۲۴ بهمن ۸۹, ۱۳:۴۱
با سلام به آقای غفاری و بقیه دوستان.

آیا کیبورد فارسی آنلاینی وجود داره که بشود بدون احتیاج به نصب فارسی ساز(در موبایل) در فروم ها ازش استفاده کرد و پست زد . ممنون میشم لینکش رو بگذارید.

بسیار ممنون .

پینگلیش تایپ کنین فارسی تحویل بگیرین: [Only registered and activated users can see links]

مستقیم فارسی: [Only registered and activated users can see links]

Wizem
يکشنبه ۲۴ بهمن ۸۹, ۱۳:۴۸
سلام آقای غفاری بنده بعد از اینکه برنامه NetScream_1.1.31 که برنامه افزایش سرعت اینترنت هست نصب کردم دیگه با ip اصلیم نمیتونم هیچ سایتیو باز کنم ولی وقتی با v--p--n میرم همه سایتها باز میشه!شما میتونید مشکل منو حل کنید؟ برنامه رو پاک کردم ولی مشکلم حل نشده! لطفا راهنمایی کنید

هیچ نرم افزاری نمی تونه سرعت اینترنتو افزایش بده، مگر اینکه سیستم شما موردی داشته باشه که باعث افت سرعت شده باشه و نرم افزار سرعت رو به حالت نرمال برگردونه ...

منم همچین مشکلی رو چند وقت پیش داشتم، یه DNS رو کانکشنم Set کردم، مشکل حل شد.
بهترین DNS برای کانکشنتون رو می تونین اینجا پیدا کنید: [Only registered and activated users can see links]

OldModir3
يکشنبه ۲۴ بهمن ۸۹, ۱۸:۴۶
و

تبدیل فینگلیش به فارسی با استفاده از سرویس گوگل ([Only registered and activated users can see links])

gerami
يکشنبه ۲۴ بهمن ۸۹, ۲۰:۳۸
هیچ نرم افزاری نمی تونه سرعت اینترنتو افزایش بده، مگر اینکه سیستم شما موردی داشته باشه که باعث افت سرعت شده باشه و نرم افزار سرعت رو به حالت نرمال برگردونه ...

منم همچین مشکلی رو چند وقت پیش داشتم، یه DNS رو کانکشنم Set کردم، مشکل حل شد.
بهترین DNS برای کانکشنتون رو می تونین اینجا پیدا کنید: [Only registered and activated users can see links]
جناب Wizem لطفا در مورد DNS و نحوه ی ست کردن اون توضیحات بیشترب بفرمایید باتشکر
>:D<

OldModir3
يکشنبه ۲۴ بهمن ۸۹, ۲۱:۵۳

سلام.

تنظیمات بخش LAN Setting را در بخش Connection در Internet Options بررسی کنید که IP ست نشده باشد.

DNSهای گوگل:
گوگل DNS های عمومی خود را ارائه کرد , امنیت و سرعت بالاتر در اینترنت ([Only registered and activated users can see links])

jata
دوشنبه ۲۵ بهمن ۸۹, ۱۶:۴۵
سلام دوستان!
آیا ممکنه از یه کانکشن همزمان در ۲ کامپیوتر استفاده کرد؟

OldModir3
دوشنبه ۲۵ بهمن ۸۹, ۱۷:۱۴
سلام دوستان!
آیا ممکنه از یه کانکشن همزمان در ۲ کامپیوتر استفاده کرد؟
سلام.

چه نوع کانشکنی؟

سئوال را دقیقتر مطرح نمایید.

jata
دوشنبه ۲۵ بهمن ۸۹, ۱۷:۴۱
سلام.

چه نوع کانشکنی؟

سئوال را دقیقتر مطرح نمایید.
من از dailupیا همون خط ثابت منزل(dsl) استفاده مینمایم.آیامیشه۲پی سی را همزمان
به اینترنت وصل کرد ممنون میشم اگر رهنمایی نمایید.

OldModir3
دوشنبه ۲۵ بهمن ۸۹, ۱۸:۰۴
من از dailupیا همون خط ثابت منزل(dsl) استفاده مینمایم.آیامیشه۲پی سی را همزمان
به اینترنت وصل کرد ممنون میشم اگر رهنمایی نمایید.
بله. میشه. با توجه به پایین بودن سرعت دایل آپ ارزش share کردن نداره.

توضیحات مربوط به شبکه کردن دو سیستم و share کردن کانکشن را در گوگل سرچ کنید.

vahidjan
سه شنبه ۲۶ بهمن ۸۹, ۱۰:۳۵
سلام

ممنون.

همچنان بدنبا ل جو اب هستم.

OldModir3
سه شنبه ۲۶ بهمن ۸۹, ۱۲:۲۰
همچنان بدنبا ل جو اب هستم.

gerami
سه شنبه ۲۶ بهمن ۸۹, ۱۴:۲۵
با سلام خدمت دوستان عزیز مخصوصا جناب غفاری عزیز .

1-لطفا بفرمایید ایا بدون ریست کردن کامپیوتر میتوان مثلا از ویندوز xp به محیط ویندوز 7 وارد شد و بالعکس ؟>:D<

2-جناب اقای غفاری لطفا بفرمایید چگونه فقط از یک فولدر مثلا فولدر برنامه های نصبی اپرا توسط نرم افزار acronicکه معرفی فرمودید بک اپ گرفت ؟ وایا پس از اجرای بک اپ ویندوز واجرای بک اپ جدا گانه ی اپرا که گرفته اییم بک اپ جدا گانه جای گزین میشود؟>:D<

از سایر دوستان هم که در کار کامپیوتر مهارت دارند خواهشمند است زحمت برخی سوالات را بکشند تا همه ی جوابها بر دوش جناب غفاری عزیز نباشد .>:D<
متشکرم>:D<

OldModir3
سه شنبه ۲۶ بهمن ۸۹, ۱۵:۱۱
سلام
برنامه پخش mp4 در کامپیوتر میخواستم
لطفا یاری فرمایید
با تشکر
سلام.

K-Lite نصب کرده و با مدیاپلیرکلاسیک اجرا کنید:

OldModir3
سه شنبه ۲۶ بهمن ۸۹, ۱۷:۴۹
Adobe® Flash® Player 10.2.152.26 برای دانلود قرار گرفت.

.

OldModir3
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۸۹, ۱۹:۲۴
درود بر غفاری مشکل گشای سخت افزاری و نرم افزاری و فارکسی انجمن و دارای دکترای افتخاری حلال مشکلات اینترتی و............................B-)
عزیز من مدتی هست که نمیتونم فایلهای فلش از جمله تصاویر مربوط به بوتیوب را باز کنم کدام نرم افزار را نصب کنم که در فایر فاکس اجرا بشوند ؟
سلام :))

این چند وز اینترنت حسابی قاطی کرده، اگر جدیداً مشکلی براتون ایجاد شده زیاد به گیرنده دست نزنید :D

برای فایرفاکس فایل دوم (Plugin Installer) را دانلود کنید. مرورگر را ببندید، فلش را نصب کنید و تست کنید.

اگر مشکل حل نشد ابتدا فلش پلیر را Uninstall کرده و سیستم را ریست کنید. فلش پلیر را نصب کرده و تست کنید.

اگر مشکل حل نشد با مرورگر دیگری تست کنید. برای اینترنت اکسپلورر فایل اول را دانلود کنید.

اگر باز هم مشکل حل نشد ISP را تغییر داده و تست کنید.

اگر باز هم مشکل حل نشد :D برروی ویندوز دیگری تست کنید.

اگر باز هم مشکل حل نشد کیس خود را از پنجره به بیرون پرتاب نمایید :D

mostafa ghobadi
سه شنبه ۱۰ اسفند ۸۹, ۱۳:۴۶
سلام به همه دوستان
من یه برنامه خیلی قوی میخوام که اطلاعات پاک شده را بتونم برگردونم.
البته به نحوه استفادش هم احتیاج دارم،چون خودم یه برنامه داشتم که اطلاعات را برمیگردوند ولی بلد نبودم که اونارو ببینم
ممنون از همه دوستان

OldModir3
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۸۹, ۱۶:۴۲
Adobe® Flash® Player 10.2.152.32 برای دانلود قرار گرفت.

Adobe.ghafari3.com ([Only registered and activated users can see links])
.

gerami
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۸۹, ۱۹:۱۴
سلام به همه دوستان
من یه برنامه خیلی قوی میخوام که اطلاعات پاک شده را بتونم برگردونم.
البته به نحوه استفادش هم احتیاج دارم،چون خودم یه برنامه داشتم که اطلاعات را برمیگردوند ولی بلد نبودم که اونارو ببینم
ممنون از همه دوستان
با سلام خوب هستید .از لینک ذیل نرم افزار را که به زبان فارسی است میتونید دانلود کنید واستفاده کنید چون فارسی است استفاده از اون هم راحته . موفق باشید.
[Only registered and activated users can see links]بازيابي-اطلاعات-با-نرم-افزار-قدرتمند-power-da/

Ahmad-N
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۸۹, ۲۰:۵۹
سلام دوستان عزیز.
در محل کارم یک کامپیوتر هست که ساعت 5 عصر اینترنت در اون کامپیوتر قطع میشه! البته کابل اینترنت رو که در آورده و به لپ تاپم وصل میکنم اینترنت جاری و ساری هست! و خوب بالطبع در هیچکدام از کامپیوترهای شبکه اینترنت قطع نمیشه.اول با دوستهامون فکر کردیم تنظیمات خاصی انجام داده اند ولی مسئول شبکه کلا این موضوع رو رد کرد.در نتیجه دوباره ویندوز نصب شد ولی همچنان این مشکل باقی است.ظاهرا این کامپیوتر از غیب الهام میگیره!
>:):):-/
به نظر شما علت چی میتونه باشه؟
ارادتمند شما احمد ن

OldModir3
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۸۹, ۲۱:۵۹
سلام دوستان عزیز.
در محل کارم یک کامپیوتر هست که ساعت 5 عصر اینترنت در اون کامپیوتر قطع میشه! البته کابل اینترنت رو که در آورده و به لپ تاپم وصل میکنم اینترنت جاری و ساری هست! و خوب بالطبع در هیچکدام از کامپیوترهای شبکه اینترنت قطع نمیشه.اول با دوستهامون فکر کردیم تنظیمات خاصی انجام داده اند ولی مسئول شبکه کلا این موضوع رو رد کرد.در نتیجه دوباره ویندوز نصب شد ولی همچنان این مشکل باقی است.ظاهرا این کامپیوتر از غیب الهام میگیره!
>:):):-/
به نظر شما علت چی میتونه باشه؟
ارادتمند شما احمد ن
سلام.

ساعت سیستم را چند ساعت به عقب بیاورید و بررسی کنید که مشکل حل می شود یا خیر

اگر باز هم راس ساعت 5 قطع شود ارتباطی با ویندوز ندارد.

OldModir3
شنبه ۱۴ اسفند ۸۹, ۲۰:۴۴
ما در ارزوی دیدن فایلهای یوتیوب جوان مرگ شدیم :((:((
اگر کلا مرورگر جدید نصب کنم حل میشه؟؟
چند روز فایل های flv و swf (فلش) در اینترنت ایران باز نمی شدند. در حال حاضر نباید مشکلی داشته باشید.

مرورگرهای دیگری را تست کنید.

HESABRES
پنجشنبه ۱۹ اسفند ۸۹, ۲۱:۲۷
سلام

خدمت دوستان عرض کنم که دو تا مشکل دارم:

1-دیروز یه برنامه نصب کردم(نرم افزار حسابداری) که فکر کنم همراهش sqlserver و یه چیزی تو مایه های فارسی ساز هم نصب شد(به این خاطر میگم که توی نوار ابزار پایین یه گزینه مربوط به sqlserver را دیدم) ولی بعدش نرم افزار را پاک کردم, حالا مشکلی که پیش اومده اینه که فونت کامپیوترم تغییر کرده(مثلا سایز نوشته ها در سایتها بزرگتر شده), کدر شده, bold شده و در کل خیلی آزار دهنده شده یعنی یه ربع که به کامپیوتر نگاه میکنم سر درد میگیرم.

2- من بیشتر از مرورگر فایرفاکس استفاده میکنم ولی اخیرا دوتا مشکل براش پیش اومده اول اینکه خیلی دیر اجرا میشه یعنی وقتی رو آیکن برنامه کلیک میکنم حدود 1 دقیقه طول میکشه که باز بشه و دوم اینکه قبلا وقتی روی علامت مثبتی که روی آخرین تب بود کلیک میکردم تب جدیدی باز میشد ولی الان به هیچ وجه امکان پذیر نیست, توی تنظیماتشم هر کاری کردم درست نشد :|

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

OldModir3
پنجشنبه ۱۹ اسفند ۸۹, ۲۲:۳۲
سلام

خدمت دوستان عرض کنم که دو تا مشکل دارم:

1-دیروز یه برنامه نصب کردم(نرم افزار حسابداری) که فکر کنم همراهش sqlserver و یه چیزی تو مایه های فارسی ساز هم نصب شد(به این خاطر میگم که توی نوار ابزار پایین یه گزینه مربوط به sqlserver را دیدم) ولی بعدش نرم افزار را پاک کردم, حالا مشکلی که پیش اومده اینه که فونت کامپیوترم تغییر کرده(مثلا سایز نوشته ها در سایتها بزرگتر شده), کدر شده, bold شده و در کل خیلی آزار دهنده شده یعنی یه ربع که به کامپیوتر نگاه میکنم سر درد میگیرم.

2- من بیشتر از مرورگر فایرفاکس استفاده میکنم ولی اخیرا دوتا مشکل براش پیش اومده اول اینکه خیلی دیر اجرا میشه یعنی وقتی رو آیکن برنامه کلیک میکنم حدود 1 دقیقه طول میکشه که باز بشه و دوم اینکه قبلا وقتی روی علامت مثبتی که روی آخرین تب بود کلیک میکردم تب جدیدی باز میشد ولی الان به هیچ وجه امکان پذیر نیست, توی تنظیماتشم هر کاری کردم درست نشد :|

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
سلام.

1- تاپیک زیر را ببینید. برنامه معرفی شده در پست آخر را نصب کرده و تنظیمات را انجام دهید. مشکل حل خواهد شد.

افکت ClearType چیست؟ به همراه چگونگی تنظیمات در ویندوزXP و IE7 ([Only registered and activated users can see links])

2- ابتدا از Bookmarkها پشتیبان تهیه کنید (منوی Bookmarks/Organize Bookmark/Import and backup)
فایرفاکس را ببندید. از منوی Start/Run را اجرا کنید. عبارت %appdata% را وارد کرده و اینتر کنید. در پنجره باز شده وارد فولدر Mozilla\Firefox شده و فولدر موجود را حذف کنید.
مجدداً فایرفاکس را اجرا کرده و Bookmark ها را restore کنید و افزونه های مورد را نصب نمایید.

gerami
شنبه ۲۱ اسفند ۸۹, ۱۲:۰۸
با سلام روی دریو سی ویندوز xp و روی درایو D ویندوز سون نصب کرد ه ام .حال که بک اپ ویندوز XP را اجرا کرده ام دیگه در ابتدای را ه اندازی کامپیوتر نمیتونم وارد محیط ویندوز 7 شوم و مستقیم روی ویندوز XP میرود .
لطفا بفرمایید ایا باید مجددا ویندوز 7 را نصب کنم یا روشی و جود دارد که مثلا از محیط XP به محیط ویندوز 7 رفت ؟ با تشکر >:D<

OldModir3
يکشنبه ۲۲ اسفند ۸۹, ۰۱:۰۶
با سلام خدمت دوستان عزیز مخصوصا جناب غفاری عزیز .

1-لطفا بفرمایید ایا بدون ریست کردن کامپیوتر میتوان مثلا از ویندوز xp به محیط ویندوز 7 وارد شد و بالعکس ؟>:D<

2-جناب اقای غفاری لطفا بفرمایید چگونه فقط از یک فولدر مثلا فولدر برنامه های نصبی اپرا توسط نرم افزار acronicکه معرفی فرمودید بک اپ گرفت ؟ وایا پس از اجرای بک اپ ویندوز واجرای بک اپ جدا گانه ی اپرا که گرفته اییم بک اپ جدا گانه جای گزین میشود؟>:D<

از سایر دوستان هم که در کار کامپیوتر مهارت دارند خواهشمند است زحمت برخی سوالات را بکشند تا همه ی جوابها بر دوش جناب غفاری عزیز نباشد .>:D<
متشکرم>:D<

سلام.

این سئوال شما را ندیده بودم.

1- تا جایی که اطلاع دارم، خیر. مگر اینکه از Virtual PC استفاده کنید و یک ویندوز را در ویندوز دیگری اجرا کنید.

2- در برنامه ی Acronis وارد بخش File Back up شده و از فایل ها بک آپ بگیرید.

بله. بک آپ اُپرا جداگانه جایگزین می شود.

با سلام روی دریو سی ویندوز xp و روی درایو D ویندوز سون نصب کرد ه ام .حال که بک اپ ویندوز XP را اجرا کرده ام دیگه در ابتدای را ه اندازی کامپیوتر نمیتونم وارد محیط ویندوز 7 شوم و مستقیم روی ویندوز XP میرود .
لطفا بفرمایید ایا باید مجددا ویندوز 7 را نصب کنم یا روشی و جود دارد که مثلا از محیط XP به محیط ویندوز 7 رفت ؟ با تشکر >:D<

لینک زیر را ببینید:

rooh
سه شنبه ۲۴ اسفند ۸۹, ۱۱:۲۶
سلام

در هدر یاهو کدام قسمت مربوط به ip و مشخصات فرستنده ایمیل هست ؟

منظورم شخصیه که فرستنده اصلی هست نه شرکتی که ایمیل رو برای گیرنده آورده ( مثل یاهو یا گوگل )

beheshti
جمعه ۲۷ اسفند ۸۹, ۰۱:۵۴
سلام جناب غفاری
ایا امکان ضبط مکالمه با adsl وجود داره ؟وبه چه صورت ؟
البته من adsl به اکسس پوینت وصله !

p_alipour
جمعه ۲۷ اسفند ۸۹, ۱۱:۰۹
سلام
چطور میشه صفحه wellcom ویندوز xp رو حذف کرد که بعد از روشن کردن سیستم مسفقیم وارد ویندوز بشیم و دیگه روی یوزر کلیک نکنیم. ( در ویندوز هیچ یوزری تعریف نشده و این همان یورز ادمین هست)

OldModir3
جمعه ۲۷ اسفند ۸۹, ۱۱:۱۸
سلام جناب غفاری
ایا امکان ضبط مکالمه با adsl وجود داره ؟وبه چه صورت ؟
البته من adsl به اکسس پوینت وصله !
سلام.

اگر منظورتون مکالمه تلفنی است، خیر.

amir-gh
جمعه ۲۷ اسفند ۸۹, ۱۷:۱۱
باسلام به همه دوستان
جناب غفاری یک مشکلی در موقع بالا امدن لپ تاپم پیش امده که تا زمانی که ایکونهای local areaوwindows firewall که بصورت off هم هست در نوار ابزار پایین ظاهر نشود که این عمل هم طول میکشد نمی توانم وارد نت شوم و فایلهایکه در all program ،دارای فولدر هستن را تا ظاهر نشدن انها باز نمیکنه علت چی میتوتند باشد؟
ایا راه حلی برای بر طرف کردن ان هست؟
با تشکر

p_alipour
شنبه ۲۸ اسفند ۸۹, ۱۱:۰۶
سلام
چطور میشه صفحه wellcom ویندوز xp رو حذف کرد که بعد از روشن کردن سیستم مسفقیم وارد ویندوز بشیم و دیگه روی یوزر کلیک نکنیم. ( در ویندوز هیچ یوزری تعریف نشده و این همان یورز ادمین هست)

کسی چیزی به فکرش نرسید؟

OldModir3
شنبه ۲۸ اسفند ۸۹, ۱۱:۲۸
سلام

کسی چیزی به فکرش نرسید؟

سلام.

وارد Control Panel و سپس User Accounts شوید. اگر یوزری به نام Net. وجود دارد، آنرا حذف کنید مشکل حل می شود.

اگر حل نشد بگویید تا نرم افزاری را برای Auto login معرفی کنم.

OldModir3
شنبه ۲۸ اسفند ۸۹, ۱۱:۳۳
باسلام به همه دوستان
جناب غفاری یک مشکلی در موقع بالا امدن لپ تاپم پیش امده که تا زمانی که ایکونهای local areaوwindows firewall که بصورت off هم هست در نوار ابزار پایین ظاهر نشود که این عمل هم طول میکشد نمی توانم وارد نت شوم و فایلهایکه در all program ،دارای فولدر هستن را تا ظاهر نشدن انها باز نمیکنه علت چی میتوتند باشد؟
ایا راه حلی برای بر طرف کردن ان هست؟
با تشکر
سلام.

تا جایی که اطلاع دارم این مشکل زمانی به وجود می آید که IP های کارت شبکه برروی Obtain قرار گرفته باشد و تا زمانی که آی پی بصورت دستی ست نشود همین مشکل وجود دارد.

در ویندوزهای ویستا و 7 این مشکل وجود ندارد و مختص XP است

ali_fx89
چهارشنبه ۳ فروردين ۹۰, ۱۱:۰۶
سلام و عرض وقت بخیر
1.راهی هست کسانی که تو یاهو مسنجر از لیست خودمون حذف کردیم و یا ایگنور کردیم در ایمیل دیگه نام ایدیشون ظاهر نشه چون حتی کسانی که ایگنور کرده یا پاک کرده ایم در قسمت چت ایمیل نیز آی دیشون نشان داده میشه.
2.من وب مانی رو رو سیستمم هر چی ازش بود چه برنامه چه هر چیزی پاک کردم ولی تو فایر فاکس من هنوز میچزخه گوشه صفحم اینو چی جوری از بین ببرمش و پاکش کنم(زبانش هم روسیه هیچی نمیفهمم)
ممنونم

OldModir3
چهارشنبه ۳ فروردين ۹۰, ۱۱:۵۸
سلام و عرض وقت بخیر
1.راهی هست کسانی که تو یاهو مسنجر از لیست خودمون حذف کردیم و یا ایگنور کردیم در ایمیل دیگه نام ایدیشون ظاهر نشه چون حتی کسانی که ایگنور کرده یا پاک کرده ایم در قسمت چت ایمیل نیز آی دیشون نشان داده میشه.
2.من وب مانی رو رو سیستمم هر چی ازش بود چه برنامه چه هر چیزی پاک کردم ولی تو فایر فاکس من هنوز میچزخه گوشه صفحم اینو چی جوری از بین ببرمش و پاکش کنم(زبانش هم روسیه هیچی نمیفهمم)
ممنونم
سلام.

1- فکر می کنم باید از Address Book هم حذف کنید.

2- در فایرفاکس از منوی Tools/Addon را باز کنید و حذف کنید.

bsh
چهارشنبه ۱۷ فروردين ۹۰, ۱۷:۲۲
با عرض سلام
و تبریک سال نو
دوستان من می خواستم ببینم چه جوری میشه یک تابع y را بر حسب x در اکسل رسم کرد
مثلا تابع زیر :
y=1/(SQRT((1-x^2)^2+4a*x^2
این تابع به ازای a های مختلف
a=0,1,2,......
با تشکر

gerami
چهارشنبه ۱۷ فروردين ۹۰, ۲۳:۴۹
جناب اقای غفاری عزیز سلام سال نو مبارک .ارزوی سالی سرشار از شادابی ونشاط برایتان اررزو مندم .

لطفا بفرمایید چگونه میتونیم به صورت مجازی نرم افزاری را در حال نصب مجازی در محیط ویندوز فیلم برداری کرد ؟ (منظور ایجاد محیط مجازی در ویندوز )(مثلا نحوه ی اجرای بک اپ Acronis True Image که در خارج از محیط ویندوز اجرا میشه چون وقتی بک اپ را از طریق بوت اجرا میکنیم دیگه قابل تصویر برداری نیست . متشکرم >:D<

angella_ahrari
پنجشنبه ۱۸ فروردين ۹۰, ۰۰:۳۵
جناب اقای غفاری عزیز سلام سال نو مبارک .ارزوی سالی سرشار از شادابی ونشاط برایتان اررزو مندم .

لطفا بفرمایید چگونه میتونیم به صورت مجازی نرم افزاری را در حال نصب مجازی در محیط ویندوز فیلم برداری کرد ؟ (منظور ایجاد محیط مجازی در ویندوز )(مثلا نحوه ی اجرای بک اپ Acronis True Image که در خارج از محیط ویندوز اجرا میشه چون وقتی بک اپ را از طریق بوت اجرا میکنیم دیگه قابل تصویر برداری نیست . متشکرم >:D<

با اجازه جناب غفاری
شما می تونید برای این منظور از برنامه های ماشین مجازی مثل VMWare یا Vortual PC استفاده کنید. این برنامه ها این امکان رو به شما می دن که روی کامپیوترتون به طور همزمان چندین ویندوز مختلف رو در حال اجرا داشته باشید (که البته همه اونها هم مجازا وجود دارن و گر نه در واقع امر که فقط همون ویندوز اصلی تون روی کامپیوترتون وجود داره) به طوریکه هرکدوم مثل یک کامپیوتر مستقل می تونن اجرا بشن و حتی با هم شبکه هم بشن (به شکل نرم افزاری) و مثل یک محیط واقعی باهاشون کار کرد.
برای راه اندازی همچین شرایطی باید ابتدا برنامه مورد نظر ( مثلا VMWare ) رو روی سیستم (روی همین ویندوز فعلی) نصب کنید. بعد از نصب برنامه رو اجرا کنید و از منوی new گزینه new virtual machin رو انتخاب کنید و ویزاد باز شده رو هم next بزنید (اگر ویزادها رو هم بخونید ساده هستن و متوجه می شید که چی می گن و هرجا خواستید می تونید تنظیم مورد نظر خودتون رو به جای تنظیمات پیش فرض انجام بدید) و در نهایت ماشین مجازی شما ساخته می شه. حالا می رید و از قسمت سمت چپ برنامه ماشین ایجاد شده رو روشن می کنید (با انتخاب ماشین و زدن دکمه سبز در منوی بالایی) و اون هم درست مثل یک کامپیوتر نو می گه سی دی ویندوز رو بذار تو چون سیستم عامل هنوز نصب نشده! بعد از نصب سیستم عامل دیگه هر سری می تونید راحت روشنش کنید و باهاش کار کنید. و از اونجا که این کامپیوتر مجازی داره روی کامچیوتر خودتون اجرا می شه می تونید از طریق اجرای نرم افزارهای فیلمبردای از داخل ویندوز اصلی تون، از هر بلایی هم که دارید سرش می یارید فیلم بگیرید.
موفق باشید.

alireza1lover
پنجشنبه ۱۸ فروردين ۹۰, ۱۹:۲۷
سلام دوستان

من از اینترنت gprs ایرانسل استفاده میکنم

سرعت در حد dial up

...

seyed
پنجشنبه ۱۸ فروردين ۹۰, ۲۰:۵۶
با عرض سلام
و تبریک سال نو
چند روزی است که برای من مشکلی پیش آمده هر وقت کامپیوتر به حالت اسکرین سیور میرود در صورتی که به همین حالت بماند ری استارت میشود سیستم عامل من xp است
باتشکر

angella_ahrari
پنجشنبه ۱۸ فروردين ۹۰, ۲۱:۴۴
با عرض سلام
و تبریک سال نو
چند روزی است که برای من مشکلی پیش آمده هر وقت کامپیوتر به حالت اسکرین سیور میرود در صورتی که به همین حالت بماند ری استارت میشود سیستم عامل من xp است
باتشکر

سلام و سال نوی شما هم مبارک
آیا ری استارت می شه (یعنی خود به خود خاموش و روشن می شه) اینکه می ره تو حالت خواب (یعنی ظاهرا خاموشه ولی یه دکمه ای چیزی که از صفحه کلید رو که می زنید فوری روشن میشه) ؟
در صورت ری استارت حتما در درجه اول یک ویروس یابی درست و حسابی انجام بدید و در صورت حالت خواب هم می تونید تنظیم کنید که دیگه این اتفاق نیفته.
موقتا مدت زمانی که اگه سیستم بیکار باشه اسکرین سیور بیاد بالا رو زیاد کنید تا وسط ویروس یابی سیستم ری استارت نشه. (وسط صفحه ؛ رایت کلیک ؛ صفحه اسکرین سیور ؛ و از همونجا زمان رو ببرید بالا)

p_alipour
شنبه ۲۰ فروردين ۹۰, ۰۰:۳۳
با سلام
میخواستم بدونم از نظر تکنیکی قندی کردن آیپی متاتریدر امکان پذیر هست؟ یعنی میتونن کاری بکنن که دیگه دیتا به متا نرسه و اردرها از متا فرستاده نشه؟ کلا در ارتباط بین متا و سرور اختلال ایجاد کنن؟