بازدیدکننده گرامی، ورود شما را به "انجمن تجارت الکترونیکی ایران-ایگولد" خیر مقدم عرض می نماییم. در حال حاضر شما به عنوان ميهمان از انجمن بازديد می كنيد و امكان استفاده از تمام قابليتهای آن را نداريد. با ثبت نام رايگان، می‌توانيد از قابليتهای بيشتری بهره‌مند شوید. برای عضویت در انجمن اینجا را کلیک کنید.    
انجمن تجارت الکترونیکی ایران-ایگولد AMarkets
جدیدترین نوشته ها

بازگشت   انجمن تجارت الکترونیکی ایران-ایگولد > بازارهای مالی > سیستمها و استراتژیهای معاملاتی (Trading Systems & Strategies)

سیستمها و استراتژیهای معاملاتی (Trading Systems & Strategies) معرفی روشهای معاملاتی شناخته شده

پاسخ

ابزارهای موضوع
قدیمی جمعه ۲۳ شهريور ۹۷, ۲۲:۴۹   #1
p4i.ir
کاربر عادی

آواتار p4i.ir

محل سكونت: مشهد
تشکر از ديگران: 84
تشکر از ایشان: 25 بار در 23 نوشته
p4i.ir is on a distinguished road
ارسال پیام از طریق Yahoo به p4i.ir ارسال پیام از طریق ™Skype به p4i.ir
Post کارگاه لایو ترید و جمع بندی کلیه مباحث آموزشی

سلام به همه دوستان وقت بخیر
در این ساعت قصد دارم در خصوص جمع بندی کلیه مباحث آموزشی انجمن
از اساتید قدیم ( به تعبیر برخی بزرگان )
از پیامبران قدیم ( به تعبیر برخی دیگر از بزرگان )
و خلاصه همه انچه که در گذشته نیمه کاره رها شده ، اینجا به جمع بندی برسیم.
همین اول تاپیک عرض کنم :
1- بنده اصلا استاد نیستم .
2- قصد ارائه هیچ آموزشی رو هم ندارم
3- هیچ راز مگوی هم در فارکس نیست نبوده و نخواهد بود
4- خواهشاً به سراغ حاشیه ها نرید .
5- مخلصیم خیلی زیاد .

در مورد 5 بند بالا ، به جز بند 2 ، سایر موارد بعید میدونم ایجاد شبه کنه.
پس در مورد بند 2 کمی توضیح میدم.
دوستان عزیز اینکه میگم من قصد ندارم مطلبی رو ارائه آموزش بدم فقط به این خاطر هست
که الحمد الله به اندازه کافی در انجمن مطالب آموزشی به صورت فراوان موجوده
چیزی نیست و نمونده که من بخوام آموزش بدم.
پس اینجا فقط لایو ترید میکنیم. به سوالات هم پاسخ میدیم.
پی نوشت : میدونم این انجمن خاک گرفته و همه مباحثش مال 7 سال پیش هست .
اما دلم نیومد اینطوری رهاش کنم . میدونم در آینده یکی میاد و این مطالب به دردش خواهد خورد.
پس بزن بریم
قدیمی جمعه ۲۳ شهريور ۹۷, ۲۳:۳۲   #2
p4i.ir
کاربر عادی

آواتار p4i.ir

این متن رو داشته باشین :
بعد میرسیم سراغ جمع بندی .

نقل قول:
نوشته اصلی بوسیله PINK-LOVE نمایش نوشته ها
سلام دوست عزیز در مورد لات تا جایی که مارجین اجازه بده و لورج دمار از روزگار بروکر در میارم همشون از من فرارین
ولی روش منطقی اینه که حداکثر توی هر معامله 20% سرمایه رو درگیر کنید.
در مورد استاپ لاس من از استاپ ثابت 10 پیپی استفاده میکنم ولی خیلی مواقع نمیذارم حتی همین استاپم لمس بشه و سریع پزیشنو میبندم با ضرر حدود 6 پیپ و در مورد تیک پروفیت اصولا" 5 یا 10 پیپ استفاده میکنم که به محض رفتن پزیشن در 2 پیپ سود استاپو به مثبت 1 پیپ ترلینگ میکنم چون بر این اصل اعتقاد راسخ دارم که اصل حفظ سود حالا فرق نمیکنه چند پیپ اصل اینه سودمونو قطعی کنیم اگه بازم مارکت به سمت تارگت حرکت کرد و خواست بازیگر حرفه ای اونور بازی در بیاره و بازی رو به نفع خودش تموم کنه با برگشت مارکت من حداقلش اینه با سود کم از این بازی خارج میشم و ضد حال بدی میخوره بروکر.
ببینید این تجربه من از مارکته این مارکت طبق هیچ اصولی حرکت نمیکنه اگه اینجور بود و طبق اصول حرکت میکرد این همه تریدرهای بزرگ تکنیکال حسابهای چند صد هزار دلاری رو حتی کال نمیکردن اصلا" یخ چیزی میگم یکم به فکر فرو برین فکر میکنید اصول تکنیکال از کجا اومده؟آیا خود همین بروکرها این اصولو که تماما" اشتباه هستش سالیان دراز به خوردمون ندادن؟فکر میکنید واسه چی؟جوابها خیلی مسلمه واسه اینکه منو شما ضرر کنیم و خودشون روز به روز مثل قارچ رشد کنند!
خیلی جاها به قول دوستمون جناب gerami بنده از بحث روانشناسی مارکت صحبت کردم ببینید خیلی جای صحبت داره این قضایای پشت پرده این مارکت ای کاش اساتید قدیمی که توی این کار استخون خورد کردن به قول معروف کمی در این موارد صحبت میکردن که چی شد اونها با این همه دانش و تسلط به تمامی اصول تکنیکال هنوز در جای خودشون به قول معروف درجا میزنند!و هنوز اندر خم یک کوچه اند و رو میارن به کسب درآمد از حواشی فارکس
ببینید با یک مثال ساده شروع میکنم همه ی شما وقتی که تازه فارکسو شروع کردین اون روزا که حتی نمیدونستین اندیکیتور چیه یا فقط کلمه الیوتو توی یک فروم و مقاله دیده بودین و اصلا" نمیدونستین چیه ولی با اینکه هیچ دانشی نداشتین به راحتی از این مارکت سود میگرفتین!یادتونهچون تو اون روزا واقعا" به مارکت همینجوری که بود نیگاه میکردن و بی منطق وارد معامله میشدند که بروکر نمیتونست دستشونو بخونه و سود میکردن چون اینطور که شما در اون زمان بازی میکردین باهاشون قاعده نبوده که یک عمر توی مغزمون خورونده بودن و راحت بگم طرز بازی شما رو نمیدونستن و مقلوب میشدن.
داره بحث به جاهای جالب میرسه...
حتما" این روزم تجربه کردین که هر روز که دانشتون بیشتر شد دیدی وضعیت هیستوریهاتون بدتر شد و مال بیشتری رو باختین
مثل همین ptm خودمون در روزهای اول که حتی مکدی رو اتچ نمیکردین به چارت و اینهمه اطلاعات اضافی رو نداشتین چقدر خوب سود میگرفتین و جالبتر از اون تمامی دوستان هر روز چقدر سیگنال در تردینگ روم اعلام میکردن ولی بعد یک مدت با افزایش دانش درجا زدیم این همون چیزیه که اون بازیگر اصلی ماجرا میخواد که دانشو اونجوری که میخواد به خوردمون بده تا دستش واسه این بازی باز باشه و بتونه بازیمونو پیشبینی کنه!
من اعتقاد دارم این مارکت درست مثل پوکر بازیه و بروکر حکم میز پوکر بازیو داره الان شاید به مزاق تریدرهای تکنیکال خوش نیاد ولی دیگه به خودتون بعد این همه سال نمیتونید دروغ بگید!این مثل واقعیته!هر چند تلخ!
ببینید شما وقتی میخواین بشینید پای چارت(میز پوکر) همیشه اینو در نظر بگیرین حریفتون خیلی قدرتر از شماست و خیلی راحت میتونه بازیتونو پیشبینی کنه شاید چند دست بهتون حال یا آوانس بده ولی توی یک دست حساس چنان به زمینتون بزنه با یک حرکت غیر معقول که تا آخر عمرتون زمینگیر بشین و با عاملی مثل لورج که همون حکم انواع امکانات رفاعی توی کازینوست از خانوم بگیر تا انواع مشروباتو اتاقهای دنس باعث میشه که کل زندگیتونو بذارین و باهاش دستهای بعدی رو بازی کنید که نتیجه آخرشم باز مشخصه
حالا وقتی شما قاعده بازیو یاد گرفتین و تونستین از نظر روانشناسی فکر بازیگر اونور میزو بخونید شما برنده این بازی میشید.
یه چیزی میگم استاد پشوتن میتونند تایید کنند تمامی تریدرهای حال حاضر وال استریت قهرمانهای پوکر بازی جهانند و نه تحلیل میدونستند چه تکنیکال چه فاندامنتال ولی راه بازی با بروکرهارو خوب بلد بودن واسه همین برنده این بازی بودن اگه مصاحبه هاشونو بخونید خیلیهاشون گفتن ترید کردن در حال حاضر خیلی آسونتر از پوکر بازی کردنه!!!
و نکته آخر در مورد اینکه چه تعداد در این مارکت سود میگیرن اولین دسته کسانین که از باگهای نرم افزاری بروکر سود میگیرن قضیه پرایم
دسته دوم کسایی هستن که اسملپ میکنند و بروکر نمیتونه بازیشونو بخونه واسه همینه میگم واسه اسکلپم از سیستمهای تعریف شده استفاده نکنید چون دستتونو میخونه بروکر میشه حکایت بقیه سیستمها!
دسته بعدی کسانی هستند که به صورت اصولی هدچ میکنند از آنجایی که هدچ نیاز به محاسبات دقیق داره رفتن به سمتش با تجربه کم یعنی کال شدن
دسته بعدی کسانی هستن که اکسپرتهایی بی منطق با نظریه ریاضی مارتینگل استفاده میکنند که اتفاقا" این نظریه واسه پوکر بازی هم هست و چیزی حدود 30 الی 55% در ماه از مارکت میگیرن البته بازیگر بزرگ با فیریز کردن این اکسپرتها و همچنین اجرا نشدن اردر در لاتهای حساس جلوی این قشر سودده رو تا حدودی گرفته
البته نا گفته نماند در مورد 2 قشر اول هم کلی قانون دارن اکثرا" که اونام زیاد نمیتونند به روششون دل خوش کنند.
و در آخر دسته سوم که هنوز به عقاید خود پایبندند و به تکنیکالشون اطمینان دارند و در تایم هفتگی ترید میکنند و بیش از 2 هفته پزیشنهاشونو باز نگه میدارن و همیشه با 2% سرمایشون وارد معامله میشن و گاها" پزیشنهاشون بیش از 2 الی 3 هفته باز میمونه که اونا هیچوقت اسیر بازیهای بروکر نمیشن چون هرچقدر هم قیمتو بازیگر بالا پایین کنه یا حرکتهای جهشی و اسحسای اونا نه چیزی زیاد به اکانتشون اضافه میشه و نه کم و حکم صرافیهای سنتی رو بازی میکنند که مثلا" 1000 یورو خریدن در ماه میخواد 20 هزار تومان روش سود کنند یا همینقدر ضرر و از لوازم تفریحی کازینو(لورج) استفاده نمیکنند و فقط با لورج 1 معامله میکنند بازم میگم درست همون خرید و فروش ارز سنتی رو با بروکر انجام میده و لول سنیشون اکثرا" بالای 45 یا 50 هستش این قشر که معمولا" با این کار چیزی حدود 10% خوشبینانه از این مارکت میگیرن و راضی هم هستن و خدا رو شکر میکنند.
سخن بسیاره شاید نوشته های من حذف بشه چون بیان این حقایق موجود و روشنگریها باعث میشه که خیلیها که حواشی این کار بعد شکست در تکنیکال منبع درآمدشون شده از نون خوردن بیفتن اگه این کارو هم کنند بنده به کاری که کردن حق میدم و به کارشون احترام میذارم چون تو ایران نباید تریدرهای تازه وارد که منبع درآمد عالی هستند این چیزهارو بدونند.
با تشکر موفق باشید.
قدیمی يکشنبه ۲۵ شهريور ۹۷, ۰۸:۱۲   #3
حسین،
کاربر ارشد

آواتار حسین،

تشکر از ديگران: 1,367
تشکر از ایشان: 1,411 بار در 235 نوشته
حسین، has a brilliant futureحسین، has a brilliant futureحسین، has a brilliant futureحسین، has a brilliant futureحسین، has a brilliant futureحسین، has a brilliant futureحسین، has a brilliant futureحسین، has a brilliant futureحسین، has a brilliant futureحسین، has a brilliant futureحسین، has a brilliant future

نقل قول:
نوشته اصلی بوسیله p4i.ir نمایش نوشته ها
سلام به همه دوستان وقت بخیر
در این ساعت قصد دارم در خصوص جمع بندی کلیه مباحث آموزشی انجمن
از اساتید قدیم ( به تعبیر برخی بزرگان )
از پیامبران قدیم ( به تعبیر برخی دیگر از بزرگان )
و خلاصه همه انچه که در گذشته نیمه کاره رها شده ، اینجا به جمع بندی برسیم.
همین اول تاپیک عرض کنم :
1- بنده اصلا استاد نیستم .
2- قصد ارائه هیچ آموزشی رو هم ندارم
3- هیچ راز مگوی هم در فارکس نیست نبوده و نخواهد بود
4- خواهشاً به سراغ حاشیه ها نرید .
5- مخلصیم خیلی زیاد .

در مورد 5 بند بالا ، به جز بند 2 ، سایر موارد بعید میدونم ایجاد شبه کنه.
پس در مورد بند 2 کمی توضیح میدم.
دوستان عزیز اینکه میگم من قصد ندارم مطلبی رو ارائه آموزش بدم فقط به این خاطر هست
که الحمد الله به اندازه کافی در انجمن مطالب آموزشی به صورت فراوان موجوده
چیزی نیست و نمونده که من بخوام آموزش بدم.
پس اینجا فقط لایو ترید میکنیم. به سوالات هم پاسخ میدیم.
پی نوشت : میدونم این انجمن خاک گرفته و همه مباحثش مال 7 سال پیش هست .
اما دلم نیومد اینطوری رهاش کنم . میدونم در آینده یکی میاد و این مطالب به دردش خواهد خورد.
پس بزن بریم
اکانت پای امضات خیلی عالی بود دوست عزیز
107 لات معامله نشان دهنده حجم نسبتا بالا در هر پوزیشن هست؟
فکر کنم تارگت ها هم بین 20 الی 30 یپپ باشه درسته؟
اگر مایل هستی کمی در مورد نحوه مدیریت سرمایه توضیح بده
موفق باشی
حسین، آفلاين است   پاسخ با نقل قول
تشکرکنندگان این نوشته: یک نفر
p4i.ir (يکشنبه ۲۵ شهريور ۹۷)
قدیمی يکشنبه ۲۵ شهريور ۹۷, ۰۹:۵۵   #4
p4i.ir
کاربر عادی

آواتار p4i.ir

نقل قول:
نوشته اصلی بوسیله حسین، نمایش نوشته ها
اکانت پای امضات خیلی عالی بود دوست عزیز
107 لات معامله نشان دهنده حجم نسبتا بالا در هر پوزیشن هست؟
فکر کنم تارگت ها هم بین 20 الی 30 یپپ باشه درسته؟
اگر مایل هستی کمی در مورد نحوه مدیریت سرمایه توضیح بده
موفق باشی
حسین جان 107 لات واقعاً زیاده ، اما خب اگه به هیستوری دقت کنی ، برخی از پوزیشن ها رو مجبور به مارتینگل شدم. از این جهته که حجم رفته بالا.
برخی از پوزیشن ها رو در حد یک پیپ سود بستم ، ( نه اینکه اسکلپ کنم ، نه ) اما
به قول قدیمی های این بازار ، همین که رفت توی سود ، استاپ رو میذارم +1
چون اصل حفظ سرمایه است
اتقاقا همین هفته پیش بود یک معامله 6 لاتی سل داشتم روی یورو به دلار ( من اکثرا روی این جفت ارز کار میکنم)
بعد توی همین دید و بازدید های انجمن یادی کردم از سیستم پشوتن ، خلاصه نمیدونم چرا یک پندینگ اوردر به سبک ایشون گذاشتیم که استاپش خورد به سلامتی 720 تا رفت
معامله سلی که باز داشتم ، به محض اینکه 720 تا رفت توی سود و ضرر اون معامله پشوتنی رو جبران کرد ، این رو بستم.
هرچند اگر باز می موند تا 1900 تایی میومد توی سود اما گفتم. اصل بر حفظ سرمایه است.
در مورد مدیریت سرمایه هم تا حدودی بر میگرده به نحوه سیستم معاملات ام .
من اکثراً روی تایم 4 ساعته کار میکنم.
روی دره ها و قله ها وارد میشم ،
فقط و فقط روی یور و دلار کار میکنم
حالا یک چند تای تک و توک هم روی ارز های دیگه داشتم البته ،
اما اکثریت قالب فقط یورو دلار .
بیش از یک پوزیشن نمیگرم ، مگر اینکه بره توی سود.
اگر رفتم توی ضرر ، صبر میکنم تا به کف جدید برسه ( ترند لاین جدید و نقطه اشباع RSI )
بعد حداقل به اندازه مجموع لات های باز که توی ضررهست معامله هم جهت میگیرم.
به محض اینکه در مسیر برگشت سود وضرر یکسان شد ( معمولاً یک سوم مسیری که معامله اول در ضرر هست ) آماده بستن همه پوزیشن ها میشم .
در بیشتر مواقع چون مسیر ترند رو دنبال میکنم ، سود خوبی رو میگیرم.
در برخی مواقع هم خب با سود حداقلی میام بیرون .
حاج حسین من مخلصم .
بیشتر این خط احسان عزیز سر لوحه کارم هست :

نقل قول:
دسته بعدی کسانی هستن که اکسپرتهایی بی منطق با نظریه ریاضی مارتینگل استفاده میکنند که اتفاقا" این نظریه واسه پوکر بازی هم هست و چیزی حدود 30 الی 55% در ماه از مارکت میگیرن البته بازیگر بزرگ با فیریز کردن این اکسپرتها و همچنین اجرا نشدن اردر در لاتهای حساس جلوی این قشر سودده رو تا حدودی گرفته
قدیمی يکشنبه ۲۵ شهريور ۹۷, ۲۱:۵۱   #5
حسین،
کاربر ارشد

آواتار حسین،

تشکر از ديگران: 1,367
تشکر از ایشان: 1,411 بار در 235 نوشته
حسین، has a brilliant futureحسین، has a brilliant futureحسین، has a brilliant futureحسین، has a brilliant futureحسین، has a brilliant futureحسین، has a brilliant futureحسین، has a brilliant futureحسین، has a brilliant futureحسین، has a brilliant futureحسین، has a brilliant futureحسین، has a brilliant future

این متد حاصل چند سال تجربه ست؟
ارادتمند
حسین، آفلاين است   پاسخ با نقل قول
تشکرکنندگان این نوشته: یک نفر
p4i.ir (دوشنبه ۲۶ شهريور ۹۷)
قدیمی دوشنبه ۲۶ شهريور ۹۷, ۰۹:۴۲   #6
p4i.ir
کاربر عادی

آواتار p4i.ir

نقل قول:
نوشته اصلی بوسیله حسین، نمایش نوشته ها
این متد حاصل چند سال تجربه ست؟
ارادتمند
به طور مستمر و حرفه ای دو سال ، اما قبل این کلاً تجربیات دیگه هم دخیل بودن .
البته من هدفم از باز کردن این تایپیک ، جمع بندی کلیه مباحث آموزشی هست ، بیشتر کسانی که در این بازار تازه وارد هستند سردگم نشند.
در واقع یکطوری باز نشر مطالب قدیم.
البته راستش هنوزم نمیدونم اصلا این کار مفید هست یانه .
آخه بعضی از تاپیک ها انقدر پر مغز و محتوا هستند که اگه کسی از اول بشینه
درست بخونه و تمرین کنه ، قطعا موفق میشه .
برای همین نمیدونم این کار من چه میزان میتونه کارآمد باشه .

برچسبها
مثلثی, کریس, پشوتن, ابوناچی, خامسی

كاربران در حال دیدن موضوع: 1 (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید نوشته‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهای HTML غیر فعال است

مراجعه سریع

ساعت: ۰۹:۲۴

قدرت این انجمن در استفاده از برنامه vBulletin 3.8.5 می باشد.
حقوق این برنامه برای .Jelsoft Enterprises Ltd محفوظ است.